Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A következő étrend jó lesz...

A következő étrend jó lesz fogyáshoz?

Figyelt kérdés

Én 175cm magas vagyok és 130-135kg.

Úgy olvastam, hogy olyan ha olyan napi 2000kcal-nyit eszek és mondjuk biciklizek hozzá napi 1 órát akkor 1-1,5 év alatt le tudom adni a súlyfeleslegemet. Persze emellé súlyzóznék is.



Itt az étrend:

[link]


2015. júl. 23. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:

senki nem mondhatja meg neked, mennyi kcalra van szükséged, ez egy eléggé összetett tudományág. a mindenféle táblázatok, meg kutyafüle kalkulátorok csak egy durván becsült adatot adnak, egy rettenetesen átlag számot... általában csak a testsúlyból és a magasságból indulnak ki...

nos vegyünk téged mint dagadékot (bocsi)

és vegyük mondjuk Jay Cutler-t.. mindketten 130kg-osak vagytok, de azt hiszem nem kell sok ész hozzá, hogy felfogjuk, kinek kell több kalória egy napra...


Ha rám hallgatsz nem foglalkozol ilyen kcal- számolgatós hülyeségekkel. a lényeg a makro tápanyagokban van.

Fehérje, szénhidrát, zsír.


[link]


a cikkben leírnak mindent amit tudni kell az étrendről + még annyival kiegészíteném, hogy 130kg-osan rengeteg zsír van rajtad, minimum 40-50kg...

Tehát semmi értelme nem lenne ha a cikket szentírásként vennéd és a testsúlyoddal szoroznád a szükséges makro tápanyagot, nyugottan számold úgy a kaját, mintha 85-90kg lennél.

Ahogy elkezded a diétát, a csökkenett szénhidrát bevitel miatt rengeteg vizet fogsz veszíteni az első pár hétben, akár 10-15kg is leszaladhat rólad pillanatok alatt, ettől nem kell megijedni, gyorsan belassul ez a tendencia, hiszen ez csak víz. Utána viszont be kell lőnöd úgy az étrendedet, hogy heti maximum 0.5-1kg súlyveszteséged legyen, ellenkező esetben a bőröd nem fogja tudni tartani az iramot, és olyan lesz a bőröd, mintha 5 számmal nagyobb búvárruha lenne rajtad, amibe még bele is piszkítottál... ha ez bekövetkezik, azon csak szikével lehet segíteni.


az étrenddel amit linkeltél, rengeteg benne a zsír, jó dolog a lenmagolaj, de ennyi nem kell belőle. Hekk, tőkehal ilyen retteneteket itthon mirelit formában kapsz, ami úgy fel van vizezve, hogy amit megveszel 500grammnak, sokszor kiolvasztás után komolyan mondom, nem éri el a 250gramot... egyszerűen nem lehet vele releváns számításokat végezni.

2015. júl. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

amúgy én is 125kg voltam 3 éve, bennem ez a srác tarotta sokszor a lelket:

https://www.youtube.com/watch?v=ZrasQOojFyo

2015. júl. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mélységesen egyetértek az előttem szólóval szinte minden egyes pontban (amiben nem, az pedig relatív és szubjektív), csak én ilyen melegben főleg nem tudok ilyen szépen írni, tetszett a stílus nagyon :)


Kezdheted 2000 kcal-lal, aztán meglátod, én tuti többet ennék, én ettem 2000 kcalt harmincas alacsony nőként 70 kilóig (speckó étrenddel, különben a falat kapartam volna az éhségtől)... S fogytam, nem gyorsan, de stabilan. Mozgás sajna nem sok volt. A 65 kilós párom 2500-zal fogy. Nem edz, csak él, dolgozik, biciklizik kicsit... Szóval lehet, hogy Neked több kell ekkora testhez. De kezdetnek OK lehet, nem tuti, hogy sokkal többel már jó tempóban fogynál. Majd meglátod.

Bocs a személyes dolgokért, de példának talán jó volt. De senki a világon meg nem mondja, mennyi kalóriát használsz... Ezért kell kitapasztalni, mennyit vigyél be.


A példaétrend egész OKnak tűnik, bár én nem értek ezekhez a viszonylag zsírszegény testépítős étrendekhez (mert a kötelező minimumot azért szépen tartalmazza, nem szoktam hülyeségeket olvasni ama oldalon). Ha jól érzed magad vele, csináld, ha nem bírod az ilyen kevés zsírt, akkor viszont ehetsz többet, de alapvetően nem ajánlott a zsír- és szénhidrátdús étrend, amennyiben képes vagy máshogyan is enni.

A lényeg, hogy nem kell magadra erőltetned egy sokaknak bevált szálkásító étrendet, ha az számodra szenvedés.

Erről a súlyról elvileg könnyű fogyni, főleg az elején nem hiszem, hogy nagyon pontos és szigorú étrendre lenne szükséged, de persze alapvetően egy jó étrend szerint élj és életed későbbi részében se hagyd azt el, elvégre nem akarsz visszahízni, sőt gondolom, erősebb és egészségesebb akarsz lenni és maradni, még számos évig.

2015. júl. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ezt találtam még, ez egy diétás étrend.

Mindenképpen étrend kellene mert önmagamtól nem tudok úgy összeállítani étrendet, hogy változatos legyen. Múltkor is egy héten át csak rizst, répát, hagymát meg csirkemellet ettem és baromira unalmas volt. Plusz a csirke eléggé drága.



[link]



Vagy valami költségkímélő diéta kellene ami kijönne 30000ft-ból.

2015. júl. 24. 09:15
 5/9 anonim ***** válasza:
Most őszintén a jelenlegi étrended ami fentartja ezt a 130kg-ot, kijön 30000ből?
2015. júl. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Amúgy meg kell tanulnod etrendet osszerakni, mivel nincs olyan amivel lefogysz, folyamatosan változtatnod kell az etrenden.

Csirke rizs zöldség pedig millio fele keppen elkeszitheto tehat az sem lehet kifogas, hogy unalmas... ha le akarsz fogyni nem lehetsz ilyen punci.

2015. júl. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, kijön.

Mivel sokfajta dolog van itthon.

Mivel a szüleimmel élek így ők is vesznek mindenfélét.

Tehát a hűtő sosem üres.



De azért a csirkemell meg a 10 fajta zöldség meg a rizs az azért elég sok.


Elsődleges dolog nálam a fogyás, ha majd lefogyok utána szeretnék majd gyúrni kicsit. Persze nem akarok hatalmas izmokat, csak hogy legyen rajtam valami. Tehát nem szeretném fölös költségekbe verni magam.

2015. júl. 24. 10:00
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát 30000ft lenne 1 hónapra.

Ennyit tudok rá szánni.

Ebből kellene fedezni mindent.

2015. júl. 24. 10:09
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát próbálkozz az étrend tervezéssel a cikk alapján, aztán hozd ki úgy, hogy beleférjen havi 30ba.
2015. júl. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!