Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen ismétlés szám ajánlott...

Milyen ismétlés szám ajánlott bicepszre, hátra, tricepszre, mellre, hasra, vállra?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy eltérő lehet az ismétlésszám az első és oldalsó delta között, de én eddig minden izomcsoportra 12-es ismétlésszámmal edzettem, csak mondták, hogy ez nem minden izomcsoportra jó.

#felsőtest #ismétésszám
2015. júl. 24. 18:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Minden embernek más ismétlésszám jó ki kell tapasztalni,hogy kinek melyik válik be jobban.
2015. júl. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
akkor ha jól fejlődök így is akkor megfelelő, nem?
2015. júl. 24. 18:51
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Bicepszre: magas, közepes


Hátra: alacsonyabb


Tricepszre: magas - nyomásnál, tolódzkodásnál alacsonyabb is akár


Mellre: alacsonyabb - a felső részére közepes, magas


Hasra: ez érdekes. Amennyi megy.


Váll: oldalsó, hátsó fejre inkább magas, első fejre akár alacsonyabb is.


Ezek az alapelvek, de én azt mondom, hogy mindenhol mehet a magas, ha kezdő vagy. Ha kis súlytól fájnak az ízületeid alap, hogy nem mész 6 ismétlésre... (Ezt nem értik sokan, főleg azok, akik a hipertrófiára recskáznak.) Ha nem tudsz rendesen evezni, felhúzni, eszedbe ne jusson alacsony ismétlés számmal végezni ezeket. Ez igaz a fekvenyomásra is.


A has az azért speciális, mert arra elvileg alacsony ismétlés szám lenne jó, de ha súllyal terheled az elég gerincgyilkos tud lenni.


Másrészt ott a bicepsz. Ott alapvetően a magasnak van értelme, de lehet néha nagyobb súlyt használni, csak azt inkább idegrendszeri edzésnek fognám fel.


Ha piramisban edzenél, nagyobb lenne az intenzitás, ezért nem túl jó, hogy mindig 12 ismétlést végzel, ráadásul ehhez gyorsan adaptálódni fogsz. Van ahol alacsonyabbnak, van ahol magasabbnak van értelme, de ha testépítő edzést végzel, mindenképp a piramisnak van értelme.

2015. júl. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod, a súly ott növekszik ahol lecsökken az ismétlésszám? Kb annyira amivel még épp meg tudom csinálni az utolso ismetlest?
2015. júl. 27. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!