Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fegyencedzés, fekvőtámasz...

Fegyencedzés, fekvőtámasz kézenállásban nevű gyakorlatánál szerintetek ez probléma?

Figyelt kérdés
Az van, hogy még csak a sima kézenállásnál járok, most akarok 1 percet lehúzni, bár nem megy, úgyhogy bele fogok rakni egy 45mp.-es lépcsőt, de ez mellékes, a lényeg, hogy eléggé, fáj a hátam. Néha ropog a hátam és a nyakam napközben is, főleg kelésnél, szóval nem tökéletes a tartásom itt pedig főleg, hát feszül, fáj, és utána néha roppan is egy-két halkabbat. Szerintetek ez baj lehet? Úgy olvastam nem terhelődik a gerinc, ennél a gyakorlatnál, de kissé kellemetlen, sokszor ettől jobban, de ált. legalább annyira szenvedek, mint hogy nem tudom tartani a karommal. Lehet közelebb kéne lennem a falhoz? Egyébként már megálltam 2 éve a növésbe, teljesen, 17 éves vagyok, régen egyszer már elkezdtem, de befejeztem, most kezdtem újra. Akkoriban is éreztem, most talán picit jobban, lehet azért, mert súlyom eléggé gyarapodott, és ahhoz képest nem annyira erősek a karjaim. Régen 66-67 kiló voltam, most 77-78. De régen nagyon vékony voltam (181 vagyok) most főleg zsírt szedtem, meg kis izmot talán, de így se vagyok kövér, még látszanak a kockáim, a bicepszem is csak 32-33-as, inkább lábra és fenékre hízós vagyok és ott izmosabb is vagyok mert régen órákat kerékpároztam és futottam (versenyeken is indultam). Szerintetek ez nem lehet probléma, hogy ilyen súlyhoz, ilyen kar és vállerővel, ekkora súly nehezedik rám, ráadásul még a gerincem se a legtökéletesebb (bár ferdülésem nincs, csak néha ropog (kicsit sokat ülök)).

2015. júl. 25. 00:47
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Húú... ennyire komoly lenne a helyzetem? Lehet mert lazák az ízületeim, azért vagyok viszonylag hajlékony is? A családom néhány tagjának meg néha nekem is, ha pl. leguggolunk ropog a térdünk, ez is lehet ennek a jele, nem? De akkor azt mondod, hogy ezekkel a gyakorlatokkal ezt kitudom kerülni... ez most adott motivációt rendesen :).
2015. júl. 29. 02:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!