Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fegyencedzés, fekvőtámasz...

Fegyencedzés, fekvőtámasz kézenállásban nevű gyakorlatánál szerintetek ez probléma?

Figyelt kérdés
Az van, hogy még csak a sima kézenállásnál járok, most akarok 1 percet lehúzni, bár nem megy, úgyhogy bele fogok rakni egy 45mp.-es lépcsőt, de ez mellékes, a lényeg, hogy eléggé, fáj a hátam. Néha ropog a hátam és a nyakam napközben is, főleg kelésnél, szóval nem tökéletes a tartásom itt pedig főleg, hát feszül, fáj, és utána néha roppan is egy-két halkabbat. Szerintetek ez baj lehet? Úgy olvastam nem terhelődik a gerinc, ennél a gyakorlatnál, de kissé kellemetlen, sokszor ettől jobban, de ált. legalább annyira szenvedek, mint hogy nem tudom tartani a karommal. Lehet közelebb kéne lennem a falhoz? Egyébként már megálltam 2 éve a növésbe, teljesen, 17 éves vagyok, régen egyszer már elkezdtem, de befejeztem, most kezdtem újra. Akkoriban is éreztem, most talán picit jobban, lehet azért, mert súlyom eléggé gyarapodott, és ahhoz képest nem annyira erősek a karjaim. Régen 66-67 kiló voltam, most 77-78. De régen nagyon vékony voltam (181 vagyok) most főleg zsírt szedtem, meg kis izmot talán, de így se vagyok kövér, még látszanak a kockáim, a bicepszem is csak 32-33-as, inkább lábra és fenékre hízós vagyok és ott izmosabb is vagyok mert régen órákat kerékpároztam és futottam (versenyeken is indultam). Szerintetek ez nem lehet probléma, hogy ilyen súlyhoz, ilyen kar és vállerővel, ekkora súly nehezedik rám, ráadásul még a gerincem se a legtökéletesebb (bár ferdülésem nincs, csak néha ropog (kicsit sokat ülök)).

2015. júl. 25. 00:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Maga a gyakorlat a probléma. Már lejöttünk a fáról.
2015. júl. 25. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezt én eskü nem értem... mi nyomja a lelkedet? Mert az érvelésed értelmetlen, mivel rengeteget erősít, már az is, hogy 40 másodpercet kitartom, nem hogy a fekvőtámasz, ahova egy-két éven belül szeretnék eljutni. Ez a lejöttünk a fáról nevezetű érvelés számomra, vagy egy abszolút semmit nem mozgó, gyenge, kövér ember szájából tűnik hitelesnek, aki azt gondolja, hogy ez a modern, gyors, egészségtelen élet, amit élünk, és ami felemészt minket, az ami a normális, és az embernek tévézni, pizzázni és max. k*rni kell, mert minden más törekvés teljesen felesleges. Vagy egy gyúrós szájából gondolom hitelesnek, aki semmibe nézi a saját testsúllyal erőt növelőket, ami már szánalmas, mert közösen mindegyikük tenni akar magáért és remélhetőleg az egészségéért, főként, ezért nem rivalizálni kéne velük, de ezen felül ez is egy tipikus modern hozzáállás, hogy ott vannak azok a jó gépek, meg az a sok drágán ránk sózott tömegnövelő, mit bohóckodsz ott a falnál?! Szóval brutális vagy, azt kell, hogy mondjam, ezért felesleges írnod.
2015. júl. 25. 01:48
 3/11 A kérdező kommentje:
Azt meg ugye olvastam, hogy a hátra egyáltalán nem egészségtelen konkrétan ez a gyakorlat, mert nem terheli (csak hát elbizonytalanodtam...), és hozzátenném, hogyha kondiba edzenék az sokkal jobban terhelné, főleg, ha nagy súlyokkal nyomnám, de azt olvastam, hogy alapból terhelné egy normál - normálkemény - kemény edzésterv, főleg ha növésbe van valaki, vagy ha gerincferdülése van, bár nekem egyik sincs.
2015. júl. 25. 01:51
 4/11 anonim ***** válasza:

ha laza törzzsel tartod,akkor meg tud tőle fájdulni a hát,mert az egész alsó test súlya a felső háti gerinc részre összpontosul egy ellazult tartás nélküli testen.

ha a nyakad nem egyenes attól is meg tud fájdulni plusz a szem is bevérezhet.

a híddal hogy állsz?

mert így olvasva a gondod neked az az elsődleges gyakorlatod fontossági sorrendben.

2015. júl. 25. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát csinálom, igazából talán legfőképp azért kezdtem el, bár izmosodni is szeretnék, de tudom, hogy jó a hátamra, mert régen amikor csináltam, akkor is mindig jól ment. A 3. szintnél tartok, híd szögben, itt egy apró baj van, amit megemlítenék, a lábam örökké fáj, erről azt olvastam, hogy igazából nem gyenge a láb, hanem inkább azért van, mert egy kényelmetlen tartást kell kitartania, ezért nehéz neki. Ezért felbontottam, nem 6-szor csináltam 15-öt, hanem 9-szer 10-et. Egyébként elég hajlékony vagyok, a lótusz ülés simán megy, régen a nyakamba is tudtam tenni a lábam, az most már nem megy. Köszi a választ, megpróbálok ügyelni arra, amiket mondtál, bár szerintem ha megpróbálom nem ellazulva, erősebben tartani, akkor is valszeg fájni fog picit, de sokat segít, hogy mondtad, mert eddig, voltam olyan h*lye, hogy a fájdalom hatására, pont hogy ellazultam :D. Ment a zöld! :)
2015. júl. 25. 04:24
 6/11 A kérdező kommentje:
*jól ment-et úgy akartam érteni, hogy jó hatással volt a nyakamra és a hátamra.
2015. júl. 25. 04:26
 7/11 anonim ***** válasza:
lazák az ízületeid, ez genetikus dolog, nem tudsz vele mit kezdeni. ettől a lazaságtól könnyebben tud elmozdulni és természetellenes pozíciókba kerülni, ilyenkor aztán megfeszülnek az izmok amik körülöttük vannak, ettől beáll az izület, mikor ezt korrigálod, na az ad ki ropogó hangot... Egyetlen egy dolog menthet meg attól, hogy 30 éves korodra durva gerinc problémáid legyenek, az pedig a testedzés, ezt egyedül erős hát és derékizomzattal tudod orvosolni, amik segítenek egész nap megfelelően tartani a gerincedet.
2015. júl. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
na meg persze időnként érdemes ellátogatni egy manuál terapeutához.
2015. júl. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
1-2 évente egyszer, az is kiropogtat, de ő szakszerűen.
2015. júl. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Edzeni kell, ezzel is javítasz rajta.
2015. júl. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!