Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi a konditermek általános...

Mi a konditermek általános etikettje?

Figyelt kérdés
Sajnos senki sincs akivel el tudnék menni és elmondaná, hogy mit hogyan merre, viszont muszáj lenne felszedni néhány kiló izmot, mert olyan szinten gebe vagyok, hogy az ebből eredő önbizalomhiány kezd kihatni a tanulmányaimra és nem szeretném, hogy 30 évesen nemcsak vézna, de csóró is legyek (most 20 vagyok). A helyzetemen az sem segít, hogy van egy megalapozatlan fenntartásom a "gyúrósokkal" szemben és nem akarom, hogy az esetleges megjegyzések miatt menjen el a kedvem az egésztől. Nem tudom mennyire "toleránsak" az emberek egy konditeremben, de a kérdésre visszatérve, ha valaki össze tudná foglalni nekem a konditermek alapvető etikettjét és azokat a dolgokat, amelyek a legtöbb ember szemét "szúrja" (pl. valaki nagyon sokáig használ egy gépet, vagy ehhez hasonló dolgok), akkor sokat segítene nekem, hogy otthonosan mozogjak ilyen helyen.

2015. júl. 29. 18:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Köszönj ha ki és be lépsz, törülközőt tegyél magad alá ha használsz egy felszerelést, ne pihenj percekig a sorozatok közt és ne 12 sorozatot csinálj. Ha valamit használni szeretnél és valaki éppen használja odamész, köszönsz, és megkérdezed beszállhatsz-e/hány sorozat van még hátra neki.

A csapnál ha valaki kezet mos/sékert mos/sékert tölt, nem turakszol be mellé hanem türelmesen megvárod míg végez. Az öltözőben, konditeremben nem nyúlsz másnak a cuccához, hogy arrébb tedd még ha neked útba is van, hanem megkéred hogy vigye arrébb. Ez akkor szokott előfordulni ha mondjuk lerakom az öltözőben a padra a cuccom és neki is ott van a szekrénye pl.

2015. júl. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Előző jól leírta.

Egyébként meg semmiféle megjegyzést nem fogsz kapni, ugyanis senkit nem fogsz érdekelni. Az emberek edzeni vannak ott nem pedig téged nézegetni :)

Első alkalommal érdemes lenne befizetni egy személyi edzőhöz. Mindig van ott a teremben 1-2. Így együtt át tudjátok venni a gyakorlatokat, megmutatja hogy kell helyesen, kijavítja a hibáidat és utána már magadtól is tudod majd csinálni.

2015. júl. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

+ váltócipő, szinte minden teremben kötelező.

ha nagyon izzadós vagy esetleg, akkor érdemes 2 törölköző, az egyik amit a gépekre terítesz, a másik, amibe törölközöl... én simán eláztatok teljesen egy törölközőt egy edzés alatt, ha azt használnám a gépekre a 30-40perc után már maga a törölköző hagyna izzadtságnyomot...

+ ez nem igazán illedelmességről szól, de ha lehet guggolás és stb megerőltető gyakorlatok után állva pihenj, mert úgy, ha rosszul leszel, esetleg elájulsz, azt azonnal észreveszik... míg ha fekszel egy padon, lehet senkinek nem tűnik fel...

nekem az elején guggolás után úgy vert a szíven az összeesés határán voltam mindig, aztán beedződtem...

de találtam már padon alvó embert, akinek az utolsó emléke az volt, hogy vállból nyomott egykezesekkel...

2015. júl. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%
A papucsot meg ásd el messzire.
2015. júl. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%
Mindent a kijelölt helyen csinálj, például guggoló állványnál ne bicepszezz.
2015. júl. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%
Tényleg, zárt célnak megfelelő sportcipő.
2015. júl. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 HarciCsiga ***** válasza:
Beka szavait falra kellene vetni a termekben :)
2015. júl. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha póló nélkül edzel és hozzáérsz valamivel legalább az izzadtságot törüld le róla, de jobb ha a hátad alá raksz valamit. Nyilván ez akkor áll fenn ha nem klímás a terem.


Ne legyél paraszt minden súlyt ami használtál TEDD VISSZA A HELYÉRE HA NEM KELL!


Ha látod hogy sorozatozik valaki és neked is kell akkor kérdezd meg hogy beszálhatsz-e ne csak csináld. Ja és ha 2 ember csinálja akkor fölösleges beszállni mert csak az időtök megy. Menj át máshova ha lehet. Nyilván ez akkor megy csak ha te pl max 2 tárcsával nyomsz kevesebbel vagy többel, mert ha 4 tárcsát vagy 6-ot kell leszedni/ feltenni az fárasztó lehet a 4. sorozat végére.

2015. júl. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Koxot lehetőleg ne hozd szóba. Persze a terembe mindenki aki jár az naturál de a fele azért mégis nyomogat ezt azt és érzékenyek emiatt témára. Vizet vigyél magaddal nehogy mástól kunyerálj. Mivel kezdő vagy nagy eséllyel előfordul hogy valamit rosszul csinálsz. Ha ezt szóváteszik és elmondják hogy csináld helyesen fogadd meg mert ha utána is rosszul csinálod csúnyán fognak rádnézni.Ne nézegesd magad a tükörben. Bár ez még az elején nem fog előjönni de később előfordulhat hogy megakarod magad csodálni. :)
2015. júl. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

gyakorlat közben ne szólítsd meg a másikat.

ha kérdezel akármit-pl beszállhatok hozzád?mennyit csinálsz még itt?-akkor tedd amikor már lerakta a súlyt.

2015. júl. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!