Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fehérjeszükségletnél miért a...

Fehérjeszükségletnél miért a teljes testsúllyal kell számolni?

Figyelt kérdés
Hülyeséget kérdezek? Az emberi test nem csak izmokból, hanem csontokból, vízből, zsírszövetekből áll, kinek milyen arányban. De azért általánosságban elmondható, hogy olyan 30-40%-nál nem tesz ki többet az izomtömeg. Nem csak ezzel kellene számolni? Elvégre azt kell megtartani/fejleszteni.
2015. aug. 5. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehetne izomtömegre is, de akkor is ilyesmi érték jönni ki egy átlagembernél, csak mivel senki nem tudja a pontos izomtömegét így egyszerűbb. Egyébként én ha nincs feleslege valakinek ajánlom a 2 grammot, ha valaki nagyon kövér nem kell annyi.
2015. aug. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha izomtömegre számolunk akkor nagyon nem ekkora érték jönne ki. Például egy 80kilós embernél 160g a standard fehérjebevitel edzés és tömegelés mellett. De ha ennek csak mondjuk 40%-át vesszük, ami a tényleges izomtömeget jelenti, akkor 32*2 = 64g jön ki.
2015. aug. 5. 16:31
 3/6 anonim ***** válasza:

Fordítva közelíted meg a dolgot.

Adott mennyiségű fehérjét kell bevinni a normális fejlődéshez, legegyszerűbben a testsúlyból lehet megmondani, ami pl tskg*2gramm (ahogy melítetted, 80 kilós embernél 160gramm). Ennyi kell ahhoz, hogy a ~30-40% izmod fejlődni tudjon. Ha ebből a 30-40%-ból közelítené meg mindenki, akkor a fenti példában ugyanúgy 160gramm fehérje kellene, csak nem azt mondanád, hogy tskg*2gramm, hanem izomtömeg%*6gramm. És akkor ugyanott vagy...

2015. aug. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért azt vedd figyelembe, hogy a fehérjét nem csak a vázizomzat növekedése érdekében használja a szervezet. Sok minden van még bennünk, aminek szüksége van rá, így nem is igazán lehet pontos értéket megadni a megfelelő izomnövekedéshez. A 2g/tskg megközelítőleg jó lehet mindenkinek(van kinek kevesebb, van akinek több), amennyiben nincs túlzottan sok zsír az emberen, épp ezért ajánlja ezt mindenki. Szerintem 20%-os tzs fölött nem érdemes 2g/tskg-nál többet enni semmiképp. Én saját példámból azt tudom mondani, 15% tzs-nél 2g körül tartom, alatta 2.5. 3g/tskg-ra legfeljebb 10% tzs alatt mennék.
2015. aug. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt hogy lehetne izomtömegre is úgy értettem, hogy van olyan számítás. amivel csak az izomtömeget osztod/szorzod, és kb ugyan ez jön ki, de az nem elterjedt.
2015. aug. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem teljes testsúlyra és nem is izomtömegre, hanem zsírmentes tömegre kéne számolni.
2015. aug. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!