Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Gerincferdülés javitható...

Gerincferdülés javitható konditeremben, vagy inkább árthat?

Figyelt kérdés
f/18
2015. aug. 9. 13:16
 1/9 A kérdező kommentje:
És ilyen S alakú ferdülésem van nemtudom hány fokos de kicsit látszik..
2015. aug. 9. 13:24
 2/9 anonim ***** válasza:
Edzz szabalyosan, kemenyen. Es javulni fog.
2015. aug. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Úgyprobálok nagyon elszánt vagyok :D
2015. aug. 9. 21:03
 4/9 anonim ***** válasza:
milyen irányban s alakú? mert hát az egészséges gerinc s alakú...
2015. aug. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Olyasmi mint balról a harmadik(nyerges hát) persze nem ennyire durva mint a képen..
2015. aug. 11. 20:40
 6/9 A kérdező kommentje:

Képet elfelejtettem :D

[link]

2015. aug. 13. 21:27
 7/9 anonim ***** válasza:

Hiperlordózis.


Szerintem a 4 két közül ha látsz valakit "nyerges háttal", nyugodtan hívhatod a NASA-t.


Nekem "domború" van ( = hiperlordózis), mint a legtöbb erősportolónak. Szokott is időszakosan fájni, főleg ha a legkisebb hiba is megjelenik a formában...

2015. aug. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A lényeget meg kihagyom.


Erős az alsó hátad, gyengék a (mély)hasizmaid és csípőfeszítőid, valószínűleg nagyon kötöttek a combhajlítóid.


Ami gyenge, azt nyilván erősíteni kell, ami kötött, azt meg nyújtani, és erősíteni az ellentétes oldalt (combfeszítő).


Nem gyenge az alsó hátad, habár logikus lenne gyengének gondolni, ha fáj. Azért fáj, mert átveszi a terhelést a többi nem dolgozó izomtól (has, csípőfeszítők) és túlterhelődik. Szóval nem sok értelme van még tovább erősíteni. A fájdalom elmúlasztásának érdekében csinálhatsz hyperextensions-t (nem tudom a magyar nevét, keresd meg), mondjuk 2-3×AMRAP, súly nélkül, hogy vért pumpálj oda.


Azon kívül gyakorold a törzsed megfeszítését, anélkül mindenféle sérülésed lesz.


Hasgyakorlatnak kiváló pl. a plank (akár súllyal, bár az elején nem valószínű, hogy szükséged lesz rá), a kábeles/súlyos hasprés (helyesen kivitelezve, különben fájni fog). Sőt, a deadlift is (szerintem jobb, mint a guggolás), bár annak kicsit bonyolult a technikája, úgyhogy először az előzőeket próbáld.

Ha már 60-80 kg-val a hátadon megy a plank legalább 30 másodpercig (mondjuk 5 sorozatban), nem lesz semmi bajod... Kereshetsz hozzá youtube-on csípőfeszítő gyakorlatokat, meg dolgozhatsz mellé a mobilitásodon is (igazából muszáj lenne, ha komolyan veszed amit csinálsz :D).


Ennek elégnek kell lennie, míg nem kezdesz 120-140 kg-val döntött törzsű evezni. :'D Hogy ez után mit lehet csinálni, arra még én sem jöttem rá, szóval akinek van ötlete, írjon.


+1: Ha jót akarsz magadnak, még most elkezded erősíteni a rotátor köpenyed (keress rotator cuff gyakorlatokat youtubeon), és nem bäszod ki fekvenyomásnál a könyököd merőlegesen a padra (értsd: nem párhuzamos a felkarod a rúddal, nem 90°-ban áll el a karod a testedtől). Csináld akkor is, ha semmilyen váll-kéz fájdalmat nem érzel most. Majd megköszönöd később. :D

2015. aug. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez elég részletes volt köszönöm :D
2015. aug. 20. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!