Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha heti kétszer fekvőtámaszozo...

Ha heti kétszer fekvőtámaszozok annak lehet látszatja?

Figyelt kérdés

Hétfőn és csütörtökön szoktam, nagyjából két napig érzek utána izomlázat a mellkasomban. Többfélét csinálok, szélesen, szűkebben, kezeim a hasam alatt, lábam felteszem magasabbra stb.

Egy edzés alatt 8 sorozatot csinálok, minimum 20 ismétlésig elmegyek, de az elején 30-40ig. Bedurran tőle elég rendesen a mellizmom és mint mondtam, izomlázam szokott lenni. Fejlődhetek valamennyit jó kaja mellett?


2015. aug. 13. 10:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy darabig biztosan lesz egy kicsi, de igazából a fekvőtámaszhoz elég hamar hozzá lehet szokni még akkor is ha kellően variálod, amiből képes vagy ennyi ismétlésre az már nem terheli meg az izmot csak állóképességileg vesz igénybe... Jó kaja mellett se várj csodát
2015. aug. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem igazan..
2015. aug. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A szabadgyakorlatokat a Fiúk Férfiak igen sokan végzik kortól függetlenül. Én ezt a sokféle fekvőtámasz gyakorlatokat elhagynám. Enged meg nekem, hogy segíthessek neked a fejlődésed érdekében. Hétfő Szerda Péntek napokon a következő szabadgyakorlatokat végezheted el az edzéseid alkalmával: Fekvőtámasz.- Első szabadgyakorlat a fekvőtámasz. Kiváló gyakorlat a melled, a vállad, és a karod hátsó oldala számára (tricepsz)Ebből végezhetsz 5x20 ismétlést, amikor majd könnyebben megy akkor emelheted az ismétlések számát. Tolódzkodás két szék között. Ez a gyakorlat szintén a tricepsz, a mell-és deltaizom erősítésére hasznos. Ha túlságosan előrehajolsz a gyakorlat közben, akkor a megterhelés túlságosan a mellizom irányában koncentrálódik. A gyakorlat 50%-ig a tricepszet, 40%-ig a deltaizmot és 10%-ig a mellizmot terhelje. Húzódzkodás két szék között. - Ez a gyakorlat nagyon hasznos a hátizmaid erősítésére- a hát felső, középső és külső részének erősítésére. Guggolás.- 30-40 ismétlést végezhetsz ebből a gyakorlatból. Ez a gyakorlat a felső combot és erősíti a csípőt. Vádligyakorlat (emelés) ebből is végezhetsz 50 ismétlést. Később ezeknél a gyakorlatoknál is emelheted az ismétlésszintet. Húzódzkodás szűk alsó fogással. - Ez valószínűleg az egyetlen gyakorlat, amellyel súlyzó nélkül szép bicepszet kaphatsz. Hasprés Páros lábemelés. Lehet kerékkel is végezni a hasedzést. Az edzés végén végezhetsz izomnyújtásokat. Ezzel elkerülheted a sérüléseket. Pihenő napokon úszhatsz futhatsz vagy kocoghatsz is.
2015. aug. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Még talán annyit kiegészítésként, ha az étrended megfelelő, akkor ezekkel a szabad gyakorlatokkal lehetséges a fejlődésed.
2015. aug. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Inkább olvasd el Al Kavadlo első két könyvét, azzal el is érhetsz valamit.
2015. aug. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Guggolást, vádlizást, tolódzkodást szoktam csinálni, de azokat szerda, péntek, szombat.
2015. aug. 13. 12:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha nem húzódzkodsz, akkor elég érdekesen nézhetsz ki idővel, csak mellizommal és tricepszel hát és bicepsz nélkül.
2015. aug. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Bicepszre és hátra kézisúlyzókkal tudok edzeni, de mellre pl. nem mert padom nincs amire le tudnék feküdni nyomni.
2015. aug. 13. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!