Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha sovany vagyok es elszeretne...

Ha sovany vagyok es elszeretnek kezdeni edzeni, mit szedjek?

Figyelt kérdés

17 eves vagyok, 158 cm es 48 kg. A labamimra es a fenekemre szeretnek edzeni fokent, mert valamiert lent sokkal vekonyabb vagyok, mint felul. De valoszinuleg szednem is kene valamit mert kulonben tul szalkas lennek, nem? Segitseg, nem igazan ertek ehhez... Tanacsokat varok!!!

17/ lany


2015. aug. 17. 14:54
 1/9 HarciCsiga ***** válasza:
Tomegnovelo etrendre van szukseged, meg teljestestes edzesre, Utana ha leinformalodttal afelol pontosan mik ezek akkor szedheted mondjuk a labad bevasarolni meg a terembe :)
2015. aug. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Haha okes 😄 mar nezegetem a neten, de ez tuti bevalik?
2015. aug. 17. 15:38
 3/9 HarciCsiga ***** válasza:

Figyelj nem kell ezt tul bonyolitani folyamatosan noveled a terhelest igy egyre nehezebb a testednek amihez adaptalodni fog (izmosodni) hogyha megfeleloen taplalod es eleget pihensz.

Ha valamit nem ertesz teljesen akkor uzenetben megvalaszolom.

2015. aug. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Csiga, hát te megtértél? :D



Kérdező:


[link]


Ez egy tökéletes edzésterv kezdőknek. Kajával kapcsolatban olvasd el ezt a könyvet:


sargakapszula.hu/


Aztán mikor elolvastad, gyorsan felejtsd is el, hogy mit ír a mennyiségekről meg táplálékkiegészítőkről. Erről később.



Kajával kapcsolatban itt tudsz számolni (igen, mindenki tudja, hogy ezek nem teljesen pontosak, azt viszont már kevesebben, hogy mikor orvossal meg műszerekkel próbálják mérni a kalória szükségletet, akkor a két módszer közti különbség szinte jelentéktelen) :


[link]


Vedd figyelembe, hogy alapvetően fogyáshoz van kitalálva, viszont ne félj, mert a kalória szükségleted, amivel tudsz majd izmot felszedni, az a "maintenance" fölött lesz egészen pontosan 250 kalóriával (ha 1 hónap alatt ennyi kalóriától nem változik a súlyod / nem nő az izomzatod, akkor adsz még 250-et, egészen addig, míg nem kezdesz nőni - a zsírosodással vigyázz, ha elkezdesz nőni, akkor NE adj hozzá még több kalóriát, mert NEM fogsz tőle jobban/gyorsabban nőni).


Visszatérve a mennyiségekhez: soha, senkinek nem volt és nincs szüksége 2g/tskg fehérjére. Ez a mennyiség egyszerű marketing célokat szolgál, semmi többet. Feltételezem nem akarsz versenyeken indulni, meg profi kártyát szerezni, úgyhogy a makrotápanyagokat sem kell kifejezetten számolgatnod (max az elején, mikor még tanulod, hogy miben mi van és mennyi). Az egyetlen dolog, amire oda kell figyelned, az annyi, hogy minden nap meglegyenek a kalóriák, amik szükségesek a céljaidhoz, és hogy ezeket a kalóriákat egészséges ételekből vidd be. Ennyi.


A táplálékkiegészítőket illetően pedig semmire nincsen szükséged. Szó szerint, SEMMIRE. Talán egy multivitamin készítményre, de ha eddig életben tudtál maradni multivitamin nélkül, akkor valószínűleg eddig is bevitted a szükséges vitaminokat valahonnan. Innentől kezdve meg úgyis rengeteg zöldséget fogsz enni, amiknek bár megkérdőjelezhető a vitamintartalma, de egyszerű logika alapján még mindig jobb lehet, mint annak a kajának, amit az átlag ember eszik.


A lényeg: a multivitaminok tehetnek jó szolgálatot. Próbáld ki, hogy hogyan teljesítesz velük, ha jobban, akkor egyértelműen szükséged van rá (vagy ehetsz még több zöldséget... szerintem a multi kényelmesebb).


A fehérje porokat, a tömegnövelőket, a kreatint, a BCAA-t, az edzés előttiket, a glutamint, meg az összes többi baromságot pedig felejtsd el. Semmi szükséged nincsen ilyenekre, nem is működnek, ráadásul rohadt drágák és értelmetlen megvenni őket. Semmire nem érdemes költened, ami nem a konkrét egészségedhez járul hozzá.

2015. aug. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 HarciCsiga ***** válasza:
Nem terttem meg :D de en mar az elejen is azt mondttam hogy az esetek 98%aban a teljes test jobb de annak akimar tomegben nagyon mar nem tud fejlodni annak az osztott jobb a reszletek kidolgozasahoz :) egyebkent en se hagyomanYos osztott gyurma programot kovetek.
2015. aug. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen ezt a hosszu valaszt es ezt a rengeteg segitseget! :)
2015. aug. 17. 21:36
 7/9 anonim ***** válasza:

Nincs mit. Erre a "mit szedjek" kérdésre annyira viszkettek az ujjaim, hogy beírjam, hogy "hangyát"... :D Nagyon, nagyon rossz megközelítés.


Ha van még kérdésed, akkor írj.

2015. aug. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Csak hat a csapbol is ez folyik... :/
2015. aug. 17. 22:24
 9/9 anonim ***** válasza:

Tudom. Egyáltalán nem a te hibád. :) Az átlag ember tökéletesen félre van tájékoztatva, nem minden ok nélkül.


Ha beszélnél angolul, akkor tudnék jó néhány forrást adni, ahol egy rakás megbízható információ elérhető.

2015. aug. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!