Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen fehérjét szedjek?

Dettina23 kérdése:

Milyen fehérjét szedjek?

Figyelt kérdés

Még fél évvel ezelott vettem a biotech-ben feherjet (fat burner tablettaval) és engem hizlalt, bar karacsonykor enyhen szolva felszedtem jopár kilot is.

Valami olyan feherjet szeretnek elkezdeni szedni ami a mostani zsir ami rajtam van izommá kezdi atformalni vagyis ebben segit. Heti altalaban 4-5x kangoozok és kajakozok bár az annyira nem nagy edzes mert most kezdtem es vannak nehezsegek a versenyhajo megulesevel, tehat a sport az megvan. És semmiképpen sem szeretnek tomeget novelni inkabb csak izmososdnimég fogyas is mehet bar ha en elhatarozom hogy lefogyok akkor tablettak nelkul szeretek fogyni hagyomanyosan.És lány vagyok, és majd fittness modell szeretnek lenni pár ev mulva...hamarosan



2015. aug. 5. 23:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem leszel fitnessmodell. Bár tudom, hogy minimális elvárások vannak, de még az is soknak tűnik esetedben :(
2015. aug. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Először szerezz tudást, oktasd magad.
2015. aug. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne vegyél fehérjét, nem ér semmit.
2015. aug. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

A fehérjepor akkor ér valamit, ha amúgy megfelelően táplálkozol mellette. Nem véletlenül hívják táplálékKIEGÉSZÍTŐnek. Ha izmosodni szeretnél, akkor egyél sok tojást, csirkemellet, pulykát, marhahúst. Meg persze sok zöldséget. Igyál multivitaminokat. Egyél zabpelyhet reggel. Fehérjeport pedig edzés után.

Az izmosodás és a fogyás ("szálkásítás") nem megy együtt (hacsak valaki nem nagyon kezdő, de ha te sportolsz, akkor nem vagy kezdő). Szóval előbb kövess izomtövegnövelő edzéstervet, utána ha felszedtél izmot, akkor jöhet a szálkásítás.

Én ezt szoktam olvasni: [link]

(ja és ne igyál kólát, fantát és társait, ne egyél pizzát, ne sütizz, ne menj mekibe, stb. mert akkor semmit nem ér a fehérjepor)

2015. nov. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Én ezt a tömegelést nem értem.

Nekem úgy jött le ez az egész, hogy van az izom, amit fehérjéből építünk pihenőnapokon edzések okozta sérülések regenerálódásával. Fehérjedúsabb táplálkozás a katabolizmus elkerülése miatt van szükség, mert a szervezetnek nem kell felesleges izom. Esetleg CH is azért kell.


Ha alapból vékony vagyok, alapból szinte látszanak az izmaim, akkor minek hízlaljam magam tömegnövelőkkel? Értem azt az ilyen Jumbo meg ilyesmikre, amikben rengeteg CH van?

Nézek pár testépítő blogot, és nekem baromi fura, hogy a vézna srác először felhízlalja magát + a zsír alatt izom, aztán fél évig szanaszét diétázza magát, hogy kilátszódjon. Először is, nekem (és szerintem a csajok többségének) nem jön be a felfújt tömegnövelős kreatinos izom én nem akarok ilyet.


Szóval ebből kiindulva, hogyha nem baj, hogy lassabb a fejlődés, miért ne lehetne alapból szálkásítani?

180 cm 63 kiló vagyok, és kezd alakulni egy sörhas kezdemény. Miért ne kezdhetném alapból szálkásítással? 3 súlyzós edzés, 2 aerob? A cél, szálkás atlétásabb, karcsúbb de férfias test. Nem ilyen felfújt gyúrós izmok.

2015. nov. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Sznofru ***** válasza:

Nem szükséges, sőt, nem is kell zsírosodni. Ha nem zsírosodsz, az jó, lassabban fejlődsz, de legalább nem kell diétáznod (nagyon), és egész évben jól fogsz kinézni. Semmi gond ezzel.


A tömegnövelők szarok. Akkor már inkább fehérje + zabpehely.

2015. nov. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!