Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fogamzásgátló - edzés -...

Fogamzásgátló - edzés - vérzés. Van bármi kapcsolat/összefüggés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2 éve szedek fogamzásgátlót, a 2 év alatt soha semmilyen probléma nem volt vele, napra pontosan megjött, stb.


Kb. 5 hete teljes életmódot váltottam, "tisztán" étkezem és heti 3x végzek súlyzós edzést. Amióta így élek, azóta már 2x is máskor jelentkezett a menstruációm. Az első alkalommal a megszokotthoz képest csak 3 nappal jött meg hamarabb, így nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget. Viszont most 10! nappal hamarabb jött meg, mint kellett volna, ami nem normális, hiszen 2 héttel ezelőtt is menstruáltam ugye... Voltam orvosnál, megvizsgált, elküldött hasi ultrahangra és negatív lett minden, így azt a magyarázatot kaptam, hogy hormonális oka van a dolgoknak. Említettem neki a diétát és az edzést, de csak annyit mondott rá, hogy nem valószínű, hogy köze van hozzá és ennyivel el is intézte ezt a témát. Most követem az utasításait és, ha legközelebb is előfordulna ilyen, akkor teljes hormon kivizsgálás vár rám.


Sokat olvastam a neten ezzel kapcsolatban és felmerült, hogy a súlyzós edzést férfi hormont termel a női testben. Nem lehet, hogy esetleg ez zavar be? Mennyi a valószínűsége? Ha így van, akkor abba kell hagynom a gyógyszer szedését / az edzést?


Köszönöm szépen előre is a segítségeteket, nagyon kétségbe vagyok esve. :(


2015. aug. 18. 10:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Az edzéstől biztosan nem lehet! Ahhoz nagyon durván, sportszerűen kéne testet építened, hogy ilyen változást okozhasson.

Az étkezés lehet oka, de az is csak akkor, ha valami nagyon drasztikusat változtattál az étrendeden.

Szerintem, ha semmi nőgyógyászati problémád nincs, akkor a fogamzásgátló lehet a ludas. Talán túl alacsony a hormontartalma, és ezért jött meg hó közben is.

2015. aug. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Miket eszel?
2015. aug. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Igen az edzés féfihormont termel de ez önmagában kevés mert akjor minden profi sportoló nőnek gondja lenne ezzel.

Beleszólhat a hormonszintekbe a túl kemény diéta és annak a minősége is mivel ez férfiaknál is előfordul a libidó csökkenésével.(Nálam pont forditva) És/vagy mellette a túledzettség.

2015. aug. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
De ahogy olvasom.... Szerintem heti 3 edzéssel nem terhelted túl magad.
2015. aug. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Bárki bármit ír, itt nem fogsz értékelhető információt találni a témában, max békakrokk-tól, ő ért egy-két dologhoz az edzés mellett. :) A többiek válaszát a legjobb indulattal is csak javaslatként fogd fel...


Egyébként sem kellene gyógyszert szedned, mert széjjelbassza az egész tested. Helyette ott a gumi (jó, szerintem is szar), vagy a pesszárium, amit mi is használunk.


Azt is kipróbálhatnád, hogy elhagyod a gyógyszert egy időre, és figyeled mi történik. 100%, hogy a gyógyszer zavar be. Ez nem kérdés. Egyébként érdemes lenne a teljes hormon kivizsgálásra elmenned, érdekes dolgok ki szoktak derülni, nem csak a mostani problémáddal kapcsolatban.


A tesztoszteron pedig a barátod, akkor is, ha nő vagy. Manapság a férfiak és a nők is ösztrogén-dominánsak, szóval ha probléma van a tesztoszteron-ösztrogén egyensúlyoddal, akkor szinte biztos lehetsz benne, hogy a tesztoszteron szinted alacsony.

2015. aug. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 *Glissade* ***** válasza:
45%

Az utolsót megcáfolva én már elég régi motoros vagyok itt az oldalon (5 éve írok ide hébe-hóba), tehát az én válaszaimat is meglehet fogadni. :)


Nincs tapasztalatom a fogamzásgátlókkal kapcsolatban, mert akkor sem lennék hajlandó ilyet szedni a puskát tartanának a fejemhez és kényszerítenének rá!


Ebből kifolyólag én azt mondanám, hogy a fogamzásgátlót szedését hagyd abba (nincs rá szükség nem?).


Másrészt pedig saját tapasztalatból kiindulva, nekem akkor szokott késni, vagy hamarabb megjönni, ha valami olyan változás lesz az életembe, ami eddig nem! Környezett változás, váratlan esemény, új barátok stb.

es sajnos a nyaralás :D :D :D

(igen, ha elmegyek nyaralni, mindegy mikor teszem azt, megjön).

Nálad a változás az életmód váltás volt szerintem a kiváltó ok...

De ha testi okokat nem találtak, elkéne gondolkoznod, azon, hogy mostanság, hogy állsz a nőiesség témájával...


Tippem: Ne pánikolj. Várj! Lehet, hogy a kvetkező hónapban már beáll, csak szoknod kell az új helyzetet (edzés, életmódváltás)

2015. aug. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 *Glissade* ***** válasza:
Nálam eddig minden menstruációs probléma lelki eredetű volt.
2015. aug. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Pedig bezavarhatja, nekem elég volt egy hőség, és máskor jött meg bogyó mellett is.
2015. aug. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Igazából a fogamzásgátlót több okból is szedem. A szedése előtt iszonyú görcseim voltak minden hónapban. Amikor még gimnazista voltam, rendszeresen hazaküldtek a suliból, mert elviselhetetlen fájdalmaim voltak. Volt, hogy egy szilveszteri bulit azért hagytam ki, mert otthon sírva kapartam a falat, annyira görcsöltem. Ezenkívül sosem volt igazán rendszeres a menstruációm, 28 nap helyett inkább 32-38 napokra jött meg. És nyilván szexuális téren kényelmi szempontból is szedem.


Az étrendemet nem tartom nagyon szélsőségesnek. (Egyébként 165cm és 56kg vagyok. Amikor elkezdtem a diétát és az edzést, akkor 59kg voltam.) Jelenleg 120g fehérjét, 100g szénhidrátot és 30g zsírt eszek naponta. Az étrendem kb. az alábbiakat tartalmazza: zabpehely, fehérjepor, csirkemell, jázmin rizs/abonett/puffasztott rizs, zöldség, túró, light joghurt, mandula.


A korábbi életmódomhoz képest tényleg iszonyatos nagy változást él át a testem. Soha nem figyeltem oda az étkezésre, mindig azt ettem, ami éppen jól esett, mert sosem voltam egy hízékony alkat. Ráadásul hosszú évek óta egyáltalán nem is mozogtam.


Ergo így összefoglalva én is úgy érzem, hogy a "baromi nagy változás" miatt alakultak így a dolgok. De a szervezet ehhez hozzá tud szokni? Nem szeretnék felhagyni sem a fogamzásgátlóval, sem az edzéssel, sem az étrenddel. Bár talán az utolsó az, amit a legkevésbé bánnék. :D:D:D

2015. aug. 18. 14:50
 10/15 *Glissade* ***** válasza:

Persze, a szervezetünk nagyon sok mindenhez hozzá tudd szokni. :)))

Évekig nekem is annyira görcsölt a hasam, hogy a falat kapartam kínomban... aztán elkezdtem magamat mélyebben bele ásni a témába és már annyira jól vagyok, hogy még hegyet mászni is eltudtam menni azokon a napokon. :D :D :D

2015. aug. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!