Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fogamzásgátló - edzés -...

Fogamzásgátló - edzés - vérzés. Van bármi kapcsolat/összefüggés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2 éve szedek fogamzásgátlót, a 2 év alatt soha semmilyen probléma nem volt vele, napra pontosan megjött, stb.


Kb. 5 hete teljes életmódot váltottam, "tisztán" étkezem és heti 3x végzek súlyzós edzést. Amióta így élek, azóta már 2x is máskor jelentkezett a menstruációm. Az első alkalommal a megszokotthoz képest csak 3 nappal jött meg hamarabb, így nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget. Viszont most 10! nappal hamarabb jött meg, mint kellett volna, ami nem normális, hiszen 2 héttel ezelőtt is menstruáltam ugye... Voltam orvosnál, megvizsgált, elküldött hasi ultrahangra és negatív lett minden, így azt a magyarázatot kaptam, hogy hormonális oka van a dolgoknak. Említettem neki a diétát és az edzést, de csak annyit mondott rá, hogy nem valószínű, hogy köze van hozzá és ennyivel el is intézte ezt a témát. Most követem az utasításait és, ha legközelebb is előfordulna ilyen, akkor teljes hormon kivizsgálás vár rám.


Sokat olvastam a neten ezzel kapcsolatban és felmerült, hogy a súlyzós edzést férfi hormont termel a női testben. Nem lehet, hogy esetleg ez zavar be? Mennyi a valószínűsége? Ha így van, akkor abba kell hagynom a gyógyszer szedését / az edzést?


Köszönöm szépen előre is a segítségeteket, nagyon kétségbe vagyok esve. :(


2015. aug. 18. 10:04
1 2
 11/15 *Glissade* ***** válasza:

Edzeni is eltudok menni már, csak néha jutt eszembe mikor kiköpöm a tüdöm, hogy:

"Ilyen gyakorlatot egy menstruáló nőnek". :D :D :D

2015. aug. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Várjál 2 hónapot, mert erre senki nem fog tudni válaszolni, csak sejtéseik lehetnek. A hormonrendszer az nagyon bonyolult. Ha ennyi idő alatt nem jön rendbe akkor másik fogamzásgátló kell, vagy más fogamzásgátlási módszer. Nem ajánlom a fogamzásgátló tablettát.


A tippem az, hogy most normalizálódik a hormonrendszered és megváltozik az ösztrogén-progeszteron arányod jó irányba esetleg az aromatizációval van ugyanez vagy a receptoraid lettek érzékenyebbek. Kéne pár napot kutatnom hogy értelmes választ tudjak adni, meg el kéne menjek az egyetemi könyvtárba. Amit tudok a női hormonrendszerről azt is elfelejtettem már mivel annyira nem érdekel.

2015. aug. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 *Glissade* ***** válasza:
Megyek én kutatni a könyvtárba, te mikor mész békakrokk? :D
2015. aug. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem a napokban, bár ki fogok venni 2 hét szabadságot az edzésből. Jöhetsz kutakodni velem :D
2015. aug. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 *Glissade* ***** válasza:
:D
2015. aug. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!