Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nagyon lemaradt izom fejlesztése?

Mirk kérdése:

Nagyon lemaradt izom fejlesztése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni. Edzek már egy ideje, mert egész életemben gyenge voltam (vagyok) mint egy kislány.

A karjaim különösen vékonyak és gyengék. A helyzetet fokozandó a jobb bicepszem szuper különlegesen gyenge. Azt hiszem ez valami velem született rendellenesség mert úgy kell elképzelni, hogy a jobb karommal képtelen vagyok végrehajtani egy bicepszgyakorlatot előre néző tenyérrel 1,5kg súllyal. Tehát a kalapács még megy is ( mert ott már felráncigálok 4 kg-ot) de kifordítva képtelen vagyok felemelni a karom. Tudom, hogy inkább orvosi vagy gyógytornász eset vagyok, de nem tudtok segíteni, miként tudnám úgy begyakorolni a mozdulatot, vagy megerősíteni az izmokat, hogy fejlődjön a bicepszem?



2015. szept. 2. 11:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Legyen egy jo tomegnovelo etrended. Nem csak az edzes szamit.
2015. szept. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Lány vavy ugye?

Azt sajnos kellene látni, hogy melyik mozgástartományban gyenge a bicepszed.

Ha pl. el sem birod inditani a 1,5 kg-os súlyt, akkor fogj egy 1 kg-os sulyzót, forditsd ki a kezed, és csak az alsó kb. 20 cm-es mozgásttartományban hajlitsd be a karod. Állitsd meg a súlyt kb 40-60 mp-ig a felső holtponton. Igy a feszülési idövel stimulálod a rostokat nem csak az erösödésre, hanem a vastagodásra is.

Mindenképp ott állitsd meg a súlyt ahol a leggyengébbnek érzed a bicepszed 1,5 kg-al.

Ha fáj az izom és azért nem megy, akkor valami sérülés van.


2. technika: egy statikus (mozdithatatlan) tárgyon csinálj teljes erővel csúcsfeszitéseket. Szintén kb. 40-60 mp-ig. Lehet nyújtott karral is. Csinálj úgy, mintha meg akarnád emelni azt a tárgyat. Teljesen behajlitva is mehet, hogy a bicepsz összehúzott állapotba is kapjon maximális izomfeszülési időt.


3. technika: fogj nagyobb súlyt mint 1,5 kg.

Pl. egy 3 kg-ost. Emeld fel úgy, hogy a másik kezeddel segitessz, majd lassan egyedül engedd le a mozgástartománynak csak a negyedéig, (részeleges ismétlés) és ebbe a tartományban csinálj 4-8 ismétlést 3-4 perces pihenőkkel.


Az erősebb karodat se edzed nagyobb súllyal, hogy utol tudja érni a gyengébbik.


Van még sok technika, olvasgass a témában.

2015. szept. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat, ki fogom próbálni a gyakorlatokat és figyelek az étrendre is.

Az a baj, hogy nem vagyok lány.

2015. szept. 2. 23:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor lődd fejbe magad úristen és ha anyád megkér vegyél le egy kiló kenyeret a bolt polcarol?????
2015. szept. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Gondolom akkor a kerekesszékesek is lőjék fejbe magukat. Meg mindenki aki nem olyan adottságokkal született, mint te.
2015. szept. 3. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!