Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 3 éve járok konditerembe és...

3 éve járok konditerembe és megvagyok elégedve magammal, viszont az utóbbi időbe érzem, hogy szúrások vannak a szívem körül. Mitől lehet az?

Figyelt kérdés
Ez végett nem haboztam és rögtön el is mentem a kardiológushoz aki megvizsgált és azt mondta, hogy minden rendben van, nincs semmi probléma de azért kiír hematológushoz. Voltam ott is és a hematológus is szintén közölte, hogy a véreredményeim alapján semmi gyanúsat nem lát ezért nem tudja, hogy mitől lehetnek a fájdalmaim a mellkasomba. Kérdezte, hogy milyen a vércsoportom és válaszoltam neki, hogy A+, erre ő azt mondta, hogy a legjobb lenne ott hagynom ezt a fajta sportot mivel az A+ vércsoportúaknak nem ajánlatos a testépítés... Létezik ilyen? Hallott már valaki arról, hogy a meghatározott fajta vércsoportú embereknek ajánlatos kerülni bizonyos sportokat? Ja és kíváncsi lennék, hogy szerintetek miért vannak szúrásaim a mellkasomba (sportszivem van)

2015. szept. 4. 15:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem is szokott mellkasban fájdalom lenni. De ez mind a cigi miatt, van cigi után ha futok mellkasi fájdalmam van. Dohányzol?
2015. szept. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen dohányzom de egyre kevesebbet.. Azelőtt még sose fordult elő ehhez hasonló sem, nagyon ijesztő tud lenni és nagyon nem jó érzés, felcseszem még ráadásul a vérnyomásom amivel nő a pulzusszámom és bepánikolok, hogy nemsokára infarktusom lesz... :D Na jó, nem kellene ennyire felpumpálnom magam az igaz, de másra akkor nem tudsz gondolni ha naponta többször előfordul... Mire gondol az ember ha nem angina pectorisra?
2015. szept. 5. 00:53
 3/8 anonim ***** válasza:

A szived nem érzed...

Valószínűbb, hogy a rekeszizmod, vagy a mellizmod rosszalkodik... Én pl évekig azt hittem, hogy néha félrever a szívem, a dokik mindig azt mondták, hogy az képtelenség, aztán egyszer kiderűlt, hogy a rekeszizmom rándul egyet néha...

2015. szept. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy az ember nem érzi a szívét? Ez hülyeség! Akinek infarktusa van, az is érzi, illetve ki is sugároz... Ez a szúró érzés lehet, hogy egy pillanatnyira a koszorúér szűkebb lesz az adott terheléshez képest, ráadásul aki dohányzik, rakódnak le dolgok rendesen az érrendszerben, így eleve szűkebb. De lehet hogy még ez sincsen, hanem a levegő beszorul, és oda sugároz ki. Ez mind teljesen ártalmatlan. Nekem is ugyan ilyen volt már sokszor, hogy alig mertem levegőt is venni, mert annyira szúrt. Egyébként nekem is azt mondta az orvos, hogy sportszívem van. Nekem vannak még ritmuszavarok is, ahogy érzem, illetve nagy frontokra eléggé labilis tud lenni. Edzés közben viszont semmi ilyen nincsen, sőt akkor áll helyre. Nem tulajdonítottak neki jelentőséget... A nagyszüleimnek is szívritmus zavaruk volt, aztán mégis 85 évig éltek, persze nem könnyű körülmények között.


Egyébként én is bepánikolok, mikor ilyen van, erre meg azt mondták inkább, hogy kezdődő pánikbetegség. Ilyenkor nekem is felmegy a pulzusom, vérnyomásom, a túlélési ösztön dolgozik... Elég rossz érzés tud lenni.

2015. szept. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyezek, szinte biztos vagyok benne, hogy a szívem érzem és nem a mellkasomban az izmokat. Volt amikor ott is éreztem fájdalmakat de akkor hasonló érzés volt mikor izomlázam van... Viszont az utolsónak szerintem igaza lehet, koszorúér szűkület csak nem tudom, hogy a fenébe érzem ilyen korán ezeket a dolgokat mikor most nemrég töltöttem be a 24-et... Szívritmuszavarom nincs, eddig ezt mondták a dokik, bár néha azt veszem észre, hogy okosabb vagyok náluk.. Remélem nem lesz bajom, és nem dobom fel időnap előtt a talpam :D
2015. szept. 8. 22:04
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi bajod nem lesz, de a dohányzást hagyd abba, azt ajánlom. Nekem is volt évekig ilyen szúrós probléma, úgy, hogy nem dohányoztam. Aztán elmúlt, és élek tovább, azóta nincsen. Szerintem szedjél magnéziumot, az hátha javít valami a helyzeten.
2015. szept. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsod, igen a dohányzást majd szépen lassan abbahagyom, most már napi szinten szedem a Multi-Pro Plus csomagot amiben ugye magnézium is van úgyhogy remélem nem lesz probléma :D
2015. szept. 8. 22:32
 8/8 anonim ***** válasza:

"Igen dohányzom de egyre kevesebbet.."

Ne bízd el magad! Fiatalon is okozhat súlyos problémákat.És NINCS DE! vagy szívod,vagy leteszed.A dohányfüst nem az emberi szervezetbe való.Egy szál cigi füstje sem.

2015. szept. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!