Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szeretném elkezdeni az 5x5...

Szeretném elkezdeni az 5x5 erőnövelő edzéstervet, tudnatok segíteni?

Figyelt kérdés

első kérdésem az lenne ,hogy mekkora sullyal kezdjem el az első szériát,és sorozatonként hány kg-mal növeljem.Azt vagom ,hogy az 5 ismétléses maximumig kell eljutni, Ha pl fekvenyomasnal az 75kg ,akkor milyen sullyal kezdjem az 1.szériát,és azután mennyivel növeljem a sulyt?

Mivel 3 alkalommal van guggolas egy héten ,hány kardio edzést végezzek(futás) és mikor,hogy ne terheljem magam nagyon túl?


2015. szept. 9. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem kell növelni, 5 sorozat 5 ismétléssel, szériában. Ha max. 5x75öt nyomsz, akkor nyomj 5x5-öt 70el.

Ne guggolj eleinte 3x, elég 2x, a hét közepén legyen egy lábtoló. Futást meg ha nem diétázol (feltételezem ha már ilyen edzésbe kezdesz), akkor mindenképp olyan napra ütemezd, mikor nincs súlyzós edzés.

2015. szept. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igazából nem ártana tudni, hogy konkrétan melyik és milyen edzéstervre gondolsz...
2015. szept. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Gondolom az ICF-re, nekem úgy vált be hogy kicsit átvariáltam, így néz ki az ICF heti edzésem:

Hétfő A Szerda láb Péntek B

az AB napon lévő edzésekből kivettem a combot,vádlit

2015. szept. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Elég sok 5x5-ös program van még azon kívül, ráadásul az egyáltalán nem erő fókuszú.


A guggolás pedig a program alapja, te már messze nem ICF 5x5-öt végzel.

2015. szept. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

hoppá,megtaláltam ,és egyben valaszt is kaptam a kérdésre. erre gondoltam: [link]

esetleg írhatnátok tapasztalatokat evvel kapcsolatban,és köszi a válaszokat:)

2015. szept. 9. 19:27
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez a MadCow edzésterv. Ha már nem vagy kezdő (megvan a 100kg x 5 fekvenyomás, a 140 kg x 5 guggolás, 180 kg x 5 deadlift), akkor kiváló program lehet, személyesen is használtam. Ha 75 kg a fekvenyomásod, akkor bizony kezdő vagy még.


Minden le van írva az edzéstervnél, ráadásul magyarul is, de ha rákeresel a MadCow 5x5-ra, akkor megtalálod az eredeti, angol leírást és edzéstervet.


Kardió szünet napokon, leghatásosabb az alacsony intenzitású. Ha tömegeléshez használod, akkor elég a heti 2, bár függ ez attól is hogy mennyire zsírosodsz.

2015. szept. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
és kezdőként nem éri meg csinálni? állitolag nagyon jo erőnövelésre. Van olyan érzésem ,hogy kicsit megálltam a fejlődésben guggolas 120kg ,deadlift szintén 120kg,és mar egy ideje nem is tudtam novelni.
2015. szept. 9. 19:52
 8/9 anonim ***** válasza:

Kezdőknek van egy csomó más program erőnövelésre, akár a Starting Strength, meg ezeregy másik.


[link]

2015. szept. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igazából azokról a súlyokról még szinte bármilyen edzésprogrammal kéne fejlődni bőven, ezért mondta az előttem szóló hogy kezdő vagy. Ha nem jön több erő, vagy nem jól csinálod a gyakorlatokat, vagy nem jó az étrend, életmód, keveset pihensz.
2015. szept. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!