Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez jó étrend tömegeléshez?

Ez jó étrend tömegeléshez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A napokban étrendeket állítok össze magamnak, ezzel töltöm a délutáni szabadidőmet, a mostani amit összeraktam lenne a legideálisabb, amit tudnék is tartani, de 4. étkezésnek nem tudok semmit sem kitalálni. Azon gondolkoztam, hogy egy kis joghurt cukormentes Detki h.t. keksszel. Ez mennyire lenne így oké?


62 kg vagyok.


1. étk.: fehérje f:22,62 szh:1,37 zs:0,125

2. étk.: zabpehely+joghurt f: 18,7 szh:70.4 zs:6.9

3. étk.: cs.mell+b.rizs+zöldségek f:34.9 szh: 83,8 zs:4,2

4. étk.:

5. étk.:(edzés után) fehérje, hal+rizs+zöldségek f: 51.62 szh:84.27 zs:3.825

6. étk.: (lefekvés előtt) kazein f:27,63 szh: 0,03 zs: 0,45


Így összesen 155,47g fehérje, 239g sz.h. és 15g zsír jött ki a 4. étkezés beleszámolás nélkül.


Tudom, hogy rengeteg ehhez hasonló kérdést írnak ki, hozzám hasonlók, de én azok segítségét kérném, akiknek van idejük és kedvük egy kicsit segíteni.

Előre is köszönöm! :)



2015. szept. 12. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Hol olvastál olyat, hogy joghurtot meg kekszet kéne enni?
2015. szept. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sehol. Írtam is, hogy ezt én állítottam össze. "Töltelék"-nek szántam. Meg egy kis nasinak. Ne legyen túlzottan "száraz" az étrendem, és hogy ne csak úgy egyek, hogy muszáj, hanem egy kicsi élvezet is legyen benne. Én nagyon édesség függő voltam, minden nap legalább egy tábla csokit megettem, a tömérdek cukrozott löttyről nem is beszélve. Hízni nem híztam tőlük, viszont tisztában voltam vele, hogy egészségtelen, ezért ezekkel felhagytam. A csokiról volt inkább a nehéz lemondani. Ezért gondoltam, hogy egy kis cukormentes keksz belefér egy kis joghurttal.
2015. szept. 12. 16:42
 3/6 anonim ***** válasza:
egy kis joghurt teljesen okés tömegeléskor, viszont keksszel nem enném, max ilyen nasinak. egy komplett étkezésnek nem jó. egyél tojást 4. étkezésnek.
2015. szept. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ó, igen a tojás. Nem is tudom, hogy nem jutott az eszembe. Köszönöm szépen! :)

Még azt hadd kérdezzem már meg, hogy cukormentes kekszet sem? Aztán leállok erről a keksz témáról! :D

2015. szept. 12. 17:07
 5/6 A kérdező kommentje:
Mert a 4. étkezést csak olyan töltelék étkezésnek szántam, mert már anélkül megvan a szükséges tápanyag bevitel, csak ugye enni azért mégiscsak kell.
2015. szept. 12. 17:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


A hat étkezéshez a javaslatom a következő:


1.Étkezés: Zabpehely 125graamm túróval.

2.Étkezés: Tonhal pástétom 100g teljes kiőrlési 2 szelet kenyérrel szendvics kígyó uborkával.

3.Étkezés: Csirkemellfilé 100g Barna rizs 100g Párolt zöldségek.

4.Étkezés: Hal 100g barna rizs 100g zöld saláta.

5.Étkezés: Edzés után fehérje turmix Csirkemellfilé 100g Barna rizs 100g borokli.

6.Étkezés: Lefekvés előtt Kazein.

2015. szept. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!