Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegeléshez szükséges tápanya...

Tömegeléshez szükséges tápanyag kiszámítása?

Figyelt kérdés
Szóval 47kg vagyok és lány, szeretnék össze állítani egy étrendet tömegeléshez. Egy táblázatom van az ételekről meg a tápanyagtartalmáról, csak nem tudom miből mennyire van szükségem. Segítenétek?

2014. júl. 31. 19:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Pedig nem nehéz. Neked kell kb 100g fehérje naponta, 150-200g ch (de ez alkatfüggő is) és 50g zsír. Ezt a te tömegedre számoltam. Ha így jön a heti tömegnövekedés, akkor elég a ch, ha nem izmosodsz, akkor emeled a ch-t. A fehérje és zsír az maradhat, a ch-val kell kicsit játszani heti mérések alapján.

Tehát tudod, hogy mennyi tápanyag kell naponta. Így már nem nehéz egy tápanyagtáblázattal összehozni egy étrendet. Pl a napi fehérje nálad megvan kb 400g húsból is, de mivel nem csak ezt eszel, így nem fontos ennyi. Edzés után pl benyomsz egy protein-gyors ch shaket, amivel szintén bevihetsz 25g fehérjét. este mehet 150g túró, ami kb 20g fehérje. Ezeket levonod és megvan, hogy mennyi kell húsból. Vagy ha eszel reggel is proteint vagy tojást, azt is beleszámolod a fehérjemennyiségbe.

A ch-val is így számolsz: pl 100g rizs az 80g ch vagy a zabpehely 100grammja 60g ch-t tartalmaz.

2014. júl. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2014. júl. 31. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!