Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha elvileg nem szabad egy...

Ha elvileg nem szabad egy testrészt kettőnél többször edzeni egy héten, akkor ez a jelenség miért van?

Figyelt kérdés

Ugye mindenhol azt olvasni, hogy ha túl gyakran edzel egy testrészt, akkor nem fog fejlődni, mert nincs ideje regenerálódni.

De pl. a versenyszerűen biciklizőknek nagyon izmos combjai vannak, miközben naponta órákig a combjukat edzik. Vagy a tornászoknak nagyon izmos válluk és hátuk, miközben szintén, naponta órákig azokat használják.

Ezt elmagyarázza nekem valaki hozzáértő?


2015. szept. 22. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:

"Ugye mindenhol azt olvasni, hogy ha túl gyakran edzel egy testrészt, akkor nem fog fejlődni, mert nincs ideje regenerálódni"


ha valahol ilyet olvasol, azt az oldalt azonnal zárd be, mert hülyeségeket ír, és a tudatlan fejedben idióta félinformációk ragadnak meg, hogy aztán tovább terjeszthesd... és még több hülye kisgyerek legyen, akik totál feleslegesen osztott edzést csinálnak, aztán jönnek sírdogálni, hogy nem úgy fejődnek, ahogy szeretnének...

2015. szept. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szinte mindenhol ezt olvasni, a Sárga Kapszulától a Starting Strengh-en át sorolhatnám. Kb. csak néhány kevésbé ismert blogon lehet ezzel ellentétes infót találni.

Tudsz nekem ajánlani valami anyagot, ahol olvashatok erről?

2015. szept. 22. 16:23
 3/5 anonim ***** válasza:

sárga kapszulában ezt így szószerint biztosan nem írja le, bár már régen olvastam... amúgy sárga oldal nagyon sok faxságot ír sokszor... én tesztoszteron.hu-ra esküszöm, 100* összeszedettebb infók alapján írják a cikkeiket, a sárga oldalon meg sokszor csak összecsapnak valamit aztán kész...


amúgy pl ezt a cikket ajánlom a témában:

[link]

2015. szept. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Anyagot nem tudok adni, de röviden; A testépítés más, mint ezek, hiszen itt nem az erő, hanem a méret, és az esztétikum a fő szempont. Másfelől, főként az ideg- és immunrendszernek kell a regeneráció és nem a vázrendszernek. Ehhez viszont hozzá lehet szokni, illetve a megfelelő életvitel, vagy épp a tuningolók hatásosan segíthetnek. Persze nem heti 7-14 alkalmas terheléshez.. Ugye nem véletlen az Amstrong botrány sem.
2015. szept. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a cikket, elolvasom!


4-es: de én pont arról beszélek, hogy az említett sportágak képviselőinek szép, fejlett az izomzata. Persze lehet hogy nem "hatalmas", mint ami egyébként magának a testépítés sportnak a célja, viszont kifejezetten esztétikus.

2015. szept. 22. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!