Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lehet bajom belőle, ha napi...

Lehet bajom belőle, ha napi többször iszok szójafehérjés turmixot?

Figyelt kérdés
Edzés után meg kiegészítésképpen, hogy meglegyen a napi mennyiség szoktam fehérjeturmixot inni. Napi 2 max 3, ha rendes kajából nem jön össze. Baj, ha ez a 2-3 turmix szójafehérjéből megy?
2015. jún. 29. 01:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ezeket a kevert tápkiegeket sokan leszólják, én a helyedben annyival többet rászánnék, hogy tejsavót tudjak venni, de a te életed, te döntésed. A kövi adag már tejsavó legyen, arányában jobban megéri és nem szója.
2015. jún. 29. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Sowilo ***** válasza:
100%

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Igen, lehet belőle bajod. Igyekezz minimalizálni, vagy teljesen kiiktatni a szójafogyasztást. A Stillmass, és a Myprotein nem sokkal drágábban adja a tejsavófehérjét, mint amennyibe ezek a kevert szójás szarok kerülnek, viszont ha az élettani hatásait nézzük, sokkal jobb.

2015. jún. 29. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Tejsavót nem ihatok, érzékeny vagyok rá. Akkor leváltom tojásfehérjére vagy rizsfehérjére, csak ezek drágábbak.
2015. jún. 29. 04:38
 4/16 anonim ***** válasza:
Marhafehérje is ott van.
2015. jún. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A világon japánban a legmagasabb az átlag életkor és a japán gasztrokultúra egyik legnépszerűbb alapanyaga a szója. Na kb ennyit az ilyen szója ellenes cikkekről...
2015. jún. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Egészségtelen, vegyszeres vacak. A virsliben, felvágottban is ez van. Ne használj szója alapú táplálékkiegészítőt, ha lehet!
2015. jún. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Amit én ettem az GMO mentes, így is káros?
2015. jún. 29. 13:00
 8/16 A kérdező kommentje:
Megnéztem a cikkeket, de ezekkel ellentmondásosakat is találtam bőven :/.
2015. jún. 29. 13:01
 9/16 Sowilo ***** válasza:

# 5 Egy az, hogy az ázsiai országokban közel sem olyan mértékű a szójafogyasztás, mint amit általában az európai ember gondol. Pl egy vegetáriánus európai bőven több szóját eszik, mint egy japán. Kettő, hogy az ázsiaiak évezredek óta esznek szóját, így valamilyen szinten alkalmazkodott hozzá a szervezetük, míg itthon ez viszonylag egy új vívmány, ezért okoz sok problémát. Három, hogy Japánban az emberek komplett táplálkozási rutinja is a világon az egyik legegészségesebb, csomó káros dolgot nem, vagy alig fogyasztanak, ami máshol alapnak számít. Például búzakenyér. Nekik úgymond "belefér" a szója.


Kérdező: vannak ellentmondások a cikkekben, de ha a hivatkozott kutatásoknak utána nézel, és logikusan végiggondolod, rájöhetsz, hogy melyik az igaz. A mai világban az interneten kizárólag így van értelme bárminek is utánanézni, ezért linkeltem be vagy hat cikket.

2015. jún. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor leváltom a szóját. Viszont van még egy csomaggal, az jó, ha felvátltva eszem a szóját és egy másik fehérjét? Ha elfogy nem veszek több szójásat.
2015. jún. 29. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!