Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítésben a magasság...

Testépítésben a magasság előnye hátránya?

Figyelt kérdés

187cm vagyok, milyen előnyökkel jár ez?

azt tudopm hogy sokkal többet kell dolgoznom hogy meglátszódjon egy kis +izom, de van előnye hogy ilyen magas vagyok, meg hosszu végtagok stb?



2015. okt. 5. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Előnye nincs színpadon. Nagyban függ a genetikától, az izmok formájától. Viszont egy bizonyos tömeg sokkal esztétikusabb magasabb emberen.
2015. okt. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Kisboltos ***** válasza:

Phil Heath 175 jelenleg ötszörös Mr Olympia

Arnold 188 és hétszer nyert

Franco Columbo 170 alatt van jóval, és kétszer nyert


Rajtad múlik mit hozol ki belőle. A magasság nem előny nem hátrány.

2015. okt. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Izomforma, izomtapadás. Tömeg. És függ, hogy hogyan tudod bemutatni a tested :)
2015. okt. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A rajságra kell gyúrni elsősorban. :D
2015. okt. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A törpék sokkal izmosabbnak látszanak színpadon és képeken,ezért testépítésben nem feltétlen előny.Simán elpitsázzák a magasakat.Pl képeken Német Pisti elképesztően néz ki,nagy arányos teljesen egyben van.Aztán amikor láttam egyszer élőben megdöbbentő volt,hogy milyen alacsony.Viszont fizikben ott szép szál legények vannak,többségben 180 felett 190 körül.És ha jól emlékszem a klasszikus testépítés kategóriában is értékelik az emberi formát a vékony ízületeket a jó arányokat a lapos és nem a 7 hónapos vemhes felpuffadt hasat és nem a törpe tömzsi izomszörnységet.
2015. okt. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egy magasabb ember ritkán arányos, ennyi.
2015. okt. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az alacsobabb emberek mindig jobban mutatnak a színpadon.

De az sem jó,ha túl alacsony vagy.

A középmagassàg a legjobb.

2015. okt. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hátránya:nehezebb a guggolás,a felhúzás és a fekvenyomás.Láttam már,hogy magas ember alig bírt rendesen beleguggolni,míg az alacsonyabbak lazán csinálják.Felhúzásnál is hosszabban kell emelned.
2015. okt. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Fejet kell biccentened oldalra, hogy beférj a terembe.

Hamar tud szakadni a bőr, főleg ha már alapból voltak hátadon/ válladon ilyenek.

Látványosabb izmai vannak 150 centis embernek azonos súlyokkal, mint a 2 méteres tagnak.

Hosszú végtagok miatt nem azonosak a fogáspontok, ez nem hátrány csak eleinte "betanításnál" mutatták, hogy te fiam itt fogjad én meg elhittem. Kvára nem ott kell fognom.

2015. okt. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is azt vettem észre, hogy azonos izomtömeg mellett magasabb emberen kevésbé látványos.
2015. okt. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!