Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mitől van az, hogy diétázom...

Mitől van az, hogy diétázom már 1 hónapja, de a súlyom nem hogy nem változik, hanem folyamatosan nő?

Figyelt kérdés
Napi 220g fehérjénél és 140-150 chnál járok. 1 hónapja a súlyom 83 kg volt, most 84,5 kg. Derékkerületem 88ról 79re változott. Tükörbe nézve is látom a különbséget, de nem értem a súlyommal mi történik (mindig reggel éhgyomorra, meztelenül)
2015. okt. 10. 09:27
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
5 súlyzós edzés, 1 kardió 3 aerob edzés 1 héten
2015. okt. 10. 09:28
 2/12 anonim ***** válasza:
Megizmosodtál. Az izom nehezebb, mint a háj. Idővel az izom leégeti a hájat.
2015. okt. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

2 esnek igaza van

1 es meg nem hinném h kell ennyi edzés 3 edzésem van 1 héten kardio meg aerob az meg egy darab se még se hizok

2015. okt. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
szerintem feleslegesen sok a fehérje. Valószínűleg nincs köze a fogyáshoz, meg valószínűleg nem lesz semmi bajod tőle, csak sztem felesleges.
2015. okt. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
szerintemn is, 160gramm fehérje bőven sok lenne.
2015. okt. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem úgy volt, hogy fogyni és izmosodni egyszerre nem lehet?
2015. okt. 10. 20:23
 7/12 anonim ***** válasza:

De, de kezdőknél ez elkerülhetetlen, van egy olyan szép szavunk, hogy homeosztázis.

Kb annyit jelent, hogy a szervezeted ahhoz a körülményhez próbál alkalmazkodni, aminek kiteszed...

Ha te most (szubjektív) nehéz súlyokat emelgetsz, akkor a szervezeted alkalmazkodik az új terheléshez és elkezd némi izomzatot növeszteni, ami nyílván nem fog a végtelenségig menni, mivel nem kap elegendő tápanyagot hozzá.

2015. okt. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

de mivel edzettlen vagy, ezért aztán 1-3 hónapon át teljesen normális, ha feljön 2-3 kg izom a szálkásító kaja ellenére, ezért kell nagyon odafigyelni a kajára, főleg az elején, mert, ha kevés a kaját, vagy túlzásba viszed az edzést, akkor rögtön lesz egy jó kis túledzésed, ami azzal jár, hogy brutálisan elmegy a kedved az egésztől, kicsit bedepizel, és feladod.

A legtöbben így hagyják abba az elején, ehhez kell az akaraterő.

2015. okt. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kijavítanám az előzőeket annyival, hogy minimálisan izmosodsz valójában, pusztán annyi történik, hogy az izmaid amiket eddig nem használtál, szépen magukhoz térnek, megtelítődnek glikogénnel, vízzel, és ilyesmi cuccal, mivel újra használod őket. Ettől függetlenül zsírt valószínűleg sokat adtál le magadról (már csak ha a derékkerületed is nézzük), csak mellette (ahogy a többiek mondták) "izmosodtál". Én ezt inkább úgy nevezném hogy felébredtek a szunnyadó izmaid. Ez az első hónapban még észlelhető, és jelentős, utána nem fogsz izomtömegben fejlődni, csak a fogyás tapasztalható.


Folytasd tovább, a tükör legyen a fő mércéd, és ne a mérleg. De 1-2 hónapon belül már ott is jelentős változás lesz észlelhető.


Igen, a fehérje meg sok. Fél év alatt ezzel szerintem amúgy eléred a 65-70et. Nyilván a testedtől is függ, hogy mennyi.

2015. okt. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az építő és lebontó folyamatok állandóak a testben, így, ha a kajád valójában nem is kevesebb mint amit elégetsz, vagy éppen csak kevesebb, akkor könnyen előfordulhat testkompzició változás is... magyarul a súlyod kb állandó, de a zsírod fogy, az izmaid fejlődnek... de ilyet vagy véletlenül csinál valaki, vagy ténylegesen nagyon odafigyelt kajával.
2015. okt. 11. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!