Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » El akarok kezdeni gyúrni,...

El akarok kezdeni gyúrni, mit, hogyan tegyek?

Figyelt kérdés
November elejétől konditerembe fogok járni, 16 éves vagyok, 182 cm magas és 90 kiló. Hogyan kezdjek neki? Valaki írna nekem egy normális edzéstervet+étrendet? Mikor kezdhetel el fehérjét szedni? Annak milyen a menete? Részletes választ szeretnék,köszönöm!

2015. okt. 14. 01:30
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
Addig pont eltudod olvasni a sargakapszula.hu n lévö könyvet
2015. okt. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha fejlodni is akarsz, akkor a powerbuilderest
2015. okt. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezen ne vesszetek össze, sárkakapszula, powerbuilder egy kutya, szájbarágós fél informácók kezdőknek...
2015. okt. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én most kezdtem elolvasna a powerbuildert hát az eleje az egy nagy szar mért nem gyurunk? meg ilyesmi az után meg a nagy sulyos edzést magyaráza onnantol érdekes
2015. okt. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 kovpet ***** válasza:

Kiválasztod a termet. Telefonon megkérdezed, hogy adnak-e edzéstervet és van-e edző, aki segít és ez benne van-e a havi díjban vagy sem. Ez alapján el tudsz indulni.


Ha neked kell összeállítani a tervet, akkor a builder.hu-n van egy rakással, az elején teljes testes legyen, aztán majd megbontod. Étrend is van ott, táblázat is meg tervező is, inkább a betartása szokott gond lenni, nem a megtervezése :)


A fehérjét nem szeded, hanem eszed, mert nem gyógyszer, hanem kaja. Ha megvan a szükséges mennyiség a sima kajádban, akkor nem kell kiegészítő. Csak akkor, ha nincs. Akkor sem "kell", csak az ideális fejlődéshez ideális táplálék kell. Ha ez nincs meg, akkor is fejlődsz persze, csak nem annyira. 90 kilósan neked szálkásító diéta kell (testzsírt nem írtál, de gondolom, nem izomból van az a sok kiló, ha most kezded majd). Ne fogyj heti fél (esetleg 1) kilónál többet, mert szétmegy a bőröd.

2015. okt. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom neked tök őszintén, hogy minimum az első 1-2 hónapban menj egy személyi edzőhöz, aki felügyeli az edzésedet. De nem úgy, hogy kapsz egy edzéstervet aztán hajrá...


Hanem:

- megtanít a SZABÁLYOS kivitelezésére a feladatoknak. Ez MINDENNÉL fontosabb. Semmit nem ér, amikor 16 kilóval oldalemelsz - szabálytalanul - meg vállból kinyomod fekve a 80 kilót. Szabályosan meg a 6 kilós súlytól bexarsz. Ráadásul a sérülésveszélyt is el kell kerülni!

- Segíti az edzésedet. Kezdőként te még nem fogod tudni, hogy hol a határ. Vagy túl kevés feladatot csinálnál, mert "jajj elfáradtam" vagy bukásig hajszolod magad, aminek nem sok értelme van.

- Segít összerakni a kajádat. Jól jegyezd meg, a testépítés 70%-a a KAJA! Nem a tápkieg, a kaja! A "fehérje" az kaja, ha nem tudsz elég fehérjét bevinni akkor iszol egyet, ha tudsz nincs rá szükség. Te gondolom diétáznál, úgyhogy első lesz a kaja. Egy normális, becsületes edző ebben is segít!


Megéri azt a kis pénzt rászánni az elején, aztán ha már megtanultál mindent nyomhatod egyedül is.

2015. okt. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A személyi edzőn sajnos offos,nem reg koltoztem kulfoldre es a nyelv meg nem megy. Valaki egy edzéstervet küldene? ( nem csak háj van rajtam,izmom is van).
2015. okt. 15. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!