Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lehetséges? Ha igen, akkor ez...

Lehetséges? Ha igen, akkor ez jó genetikának számít?

Figyelt kérdés

Hali.

Amikor elkezdtem a testépítést,2 hétig csináltam random mindent,amit másoktól láttam,aztán elkezdtem olvasni,egyre többet,és így lett a következő:

- 2 hét random tudatlanság

- 2hónap átmozgatás,aztán lebetegedés (1.5hónap kihagyás)

- 1 hónap átmozgatás

- 3 hónap edzés

Itt tartok most,61.2kg ról indultam,és 70kg vagyok most.

Bármennyit eszek,egy fix tzs % nál nem tudok feljebb menni(nem is akarok),szóval valószínűleg az 8kg izom.

Ez így lehetséges?Ha igen,akkor jó genetikának számít?

(Egyebek:Tzs:15%,17éves,175cm)



2015. okt. 24. 17:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Persze, pár hónap össze-vissza súly emelgetés és 8kg izom, gyanítom étrended se volt.
2015. okt. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
BOcsi,csak annyoria termeszetesnek tunik az etrend,h el is felejtettem leirni szoval a 3.honap atmozgatoban kezdtem el figyelni ra,akkor meg csak tisztabb kajalas,meg edzes utan es este minosegi kaja.aztan 1honapja eleg komolyan,bar meg mindig nem teljesrn tiszta.:)
2015. okt. 24. 18:00
 3/10 A kérdező kommentje:
az utolso szo a tokeletes szo akart lenni.
2015. okt. 24. 18:02
 4/10 Kisboltos ***** válasza:
hát ha előtte semmi izom nem volt rajtad, akkor kezdetben nagyon gyorsan felszalad. azért egy előtte-után kép sokat elárulna. de egy picit gyanúsan sok az a 8kg szín izom. a genetikát meg most ne hozzuk fel.
2015. okt. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

abból a 8-9 kilóból kb 4-5 zsír. Csak nem látod. Nőtt az izom térfogatod, ezért pl nem tűnik el a kocka a hasadról -> azt gondolod hogy nem változott a tzs.

Azt szokták mondani, hogy kezdők 1kg / hónap tiszta izmot tudnak építeni, és ez fokozatosan csökken.

2015. okt. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hogy jott fel zsir,ha vilag eletemben szanaszet zabaltam az agyam szemettel,es addig nem jott fel zsir??
2015. okt. 24. 23:40
 7/10 A kérdező kommentje:
egyebkent soha nem hasaztam (tudom,hatalmas hiba) es ugyan ugy latszodnak a kockak,mint eleinte.
2015. okt. 24. 23:41
 8/10 Krisz85 ***** válasza:

biztos vagyok benne, hogy ennyi idő alatt nem szedsz fel izmot naturálban, cuccal is évek, de ha fel is jön rád ennyi abból 1 kg az izom a többi víz és zsír lesz


nem biztos, hogy érzed, hogy zsír, vagy akár víz


sőt lehetséges, hogy javult az izmaid glikogénfelvevő képessége / nem felvett glikogén mennyiségének a növekedése, mert az évek, csak a képessége/

, de biztosíthatlak hogy fel tud rád jönni pl hasi zsír /nem a hasadon, a beleid között/ úgy 4 kg hogy észre sem veszed, hogy híztál, még csak meg sem vastagszik a hasfalad.


nyugodt lehetsz, hogy legyen akármilyen jó genetikád, ebből a 8 kg ból kb 1 kg izom ha van akkor sokat mondok, a többi víz, zsír és izomglikogén



A jó genetikád nem csak a gyors fejlődést jelenti, sőt, hiszen aki pihen, edz és jól kajál és egészséges nagyon gyorsan és látványosan fejlődik, a jó genetika azért a testarányokat inkább jelenti, az jobban számít.


Természetesen a hízékonyság mint olyan sem elhanyagolható, de hízékony testtel is lehet jó formát elérni csak melósabb, mintha nem lennél hízékony.


De van aki pl ektomorf domináns, az se jobb mint az endomorf, mert 10 év edzésmunkáját egy két hetes vírusos hasmenés és hányás tönkrevág, mivel nagyon nehezen építenek izmot. Hangsúlyozom, naturálban.


Viszont én hiszem hogy másképp kell edzenie egy ekotomrf és egy endomorfnak is, tapasztalat alapján, sőt mivel endomorf vagyok szerintem az állóképességi sportok sokkal inkbb az endomorfoknak valók mint az ektomorfoknak, bár a futók többsége pont ektomrft alkat. Hogy miét az nem ide vágó téma.

2015. okt. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jobban tudod. Akkor miért kérdezed?

Neked biztos valami perfekt műszered van tzs mérésre ami sehol máshol nincs a világon!!!

SZIA!

2015. okt. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Magyarazatot vartam,megkaptam,koszonom.

Mindenkinek ment a zold pacsi.

2015. okt. 25. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!