Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Súllyal történő tolódzkodást-h...

Súllyal történő tolódzkodást-húzódzkodást-guggolást milyen módszerben csináljam? 5x5,4x8,3x10,2x20?

Figyelt kérdés

Heti háromszori edzés.

Tolódzkodás

Húzódzkodás

Guggolás

Katonai nyomás kettlebell-el

Lábemelés

Vádli

Ezekre alapozok, néha megy egyéb gyakorlat is kiegészítésként. A plusz terhelést Kettlebell biztosítja. Van súlyövem, amire rátudom akasztani a bellt. Illetve most akarok venni egy állíthatós 30Kg-os mellényt.


2015. nov. 13. 16:33
 1/4 anonim ***** válasza:
19%
Az izomnak a számok semmit nem mondanak, nem tud számolni. Annyit csinálj, amennyinél már kellően fáj. Ez menet közben derül ki, én amikor elkezdek egy sorozatot még nem tudom, hogy mennyinél fogom abbahagyni. Majd az izom dönti el, nem én.
2015. nov. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha leírnád, mióta edzel, milyen súlyokat használsz jelenleg, tudnék érdemben segíteni. Amit viszont így látatlanban el tudok mondani: SOHA semmi esetre ne hidd el, amit az első válaszoló írt. Ez a tipikus "bombázzuk szét az izmainkat" elv naturálban csak nagyon jó genetikával működik a kezdeti fél-egy év után. Kell egy jól felépített progresszió, ami alapján folyamatosan tudod növelni a terhelést, és ahogy a súlyok nőnek, az izomzatod is nőni fog. Csak ugye ezért nem mindegy, mióta edzel. Kezdőknek pl. a starting strength, vagy stronglifts 5x5-el tudják a lehető leggyorsabb fejlődést elérni, középhaladó szinten viszont már nem fog működni a heti többszöri súlynövelés, ott másféle módszerek kellenek, haladó szinten meg akár több hónapos ciklizálásra van szükség.
2015. nov. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kezdő vagyok még. Jelenleg, ahogy írtad az 5x5 módszerrel tényleg jól haladok. Haladó szinten melyik lenne a legideálisabb?
2015. nov. 14. 13:54
 4/4 anonim ***** válasza:

Olvastad már a Starting Strength c. irományt? Ha nem, akkor tedd meg. Ha nem tudsz angolul, megteszi a powerbuilder e-book is, ingyenes. Kezdő szinten edzésről edzésre lehet fejlődni, de minimum hétről hétre, pont ezért működnek a lineáris progressziók.


A lényeg: nézd meg az egyismétléses maxod, és vedd annak a 40-50%-át, majd ezzel végezz 3x5 ismétlést, és hetente emeld 2,5kg-mal. Az első hét nagyon könnyű lesz, majd szépen fokozatosan kezdenek nehezedni az edzések. Mire elérsz oda, hogy nem bírod az adott súllyal elvégezni a 3x5 ismétlést, már jócskán megnövekedett az egyismétléses maxod is, és valószínűleg látszik is, hogy izmosodtál. Ekkor visszaveszel a súlyból 30-40%-ot, és elkezded újból fölépíteni a progressziót, aminek a végére még erősebb leszel. Előbb utóbb viszont ez a módszer már nem lesz megfelelő, nem fogsz majd tudni tovább fejlődni vele. Ekkortól számítasz középhaladónak, érdemes egy egyhetes periódusokra bontott edzéstervvel próbálkozni, amiben könnyű, és nehéz napok is szerepelnek, ilyen pl a texas method. Haladó szinten pedig mint írtam, havonta, vagy ritkábban fog nőni a maxod, havi periódusok kellenek, mint pl az 5/3/1 módszer. A te szinteden viszont a lényeg, hogy viszonylag nagy volumennel, legalább heti 3x legyen húzódzkodás, tolódzkodás, és guggolás.


Ami fontos: húzódzkodásnál, tolódzkodásnál ne kezdj el súlyt akasztani magadra, amíg nem tudsz minimum 15-20 szabályos ismétlést végezni testsúllyal.

2015. nov. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!