Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Gyerekkoromban csípőficamom...

Gyerekkoromban csípőficamom volt,2,5 évig kengyelt hordtam,3 évesen tanultam meg járni. Járhatok edzőterembe? Doki bicót is és úszást javasolt, de azokat pont nem szeretem.

Figyelt kérdés
18 éves korom óta futok, most 31 vagyok. Edzőterembe is járok kb. 20 éves korom óta kisebb nagyobb megszakításokkal. Felnőtt korom óta nem foglalkoztam a csípőficammal. Erre egy kitörésnél nemrég meghúztam a csípőmet, azt, ami ficamos volt. Elmentem ortopédiára, doki szerint nagyon látszik a régi ficam, a csípőcsontom jobb oldalt nem mélyed bele eléggé a medencecsontba, csak bicó és úszás. Futnom sem szabad. Edzőteremben végezhetek gyakorlatokat, amik nem terhelik a csípőt? A futás tényleg felejtős?
2015. nov. 23. 17:50
 1/4 *Glissade* ***** válasza:

1. A futás! Az biztosan!

2. A bicaj édes kevés lesz.

3. Ez egy olyan dolog amivel foglalkozni kell. Ne légy felelőtlen!


Az uszás és bicaj kombo már jó lehet. Viszont sokkal fontosabb az, hogy te hogyan érzed és nem az amit az orvos mond!

A helyedben elmennék gyógytornászhoz (ők szokták támogatni a mozgást, nem úgy mint a legtöbb orvos; mit tudnak azok arról, hogy neked mekkora szomorúság lenne abba hagyni az edzést! Könnyen dobálóznak a szavakkal!)

Egy megbízható gyógytornász talán ha felmérné az állapotodat és javaslatokat tudna tenni hogyan és mit edzél!?

2015. nov. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 *Glissade* ***** válasza:
Hidd el, ha te továbbra is edzeni akarsz megfogod találni a módját, hogyan tedd azt (hogy az a javadat szolgálja és élvezd is)!
2015. nov. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem is van ortopéd témám, fekvőgipszben voltam 3 évet, de nem csípő:

Úszás kötelező legtöbb ortopéd genyóságra, tényleg mégéri, valahogy motiváld magad.

Bicikli nekem hasznos volt, de csípőd miatt passzolom ez mennyire jó.

Futás nagyon nem vált be, főleg a hosszú távok.


Teremben nem végzek olyan gyakorlatot, ami az érintett területet nagy súllyal terheli.

Bár én nem vagyok szakorvos, a te esetedben guggolást, felhúzást nem javasolnám.


Csinálod már kb 10 éve, futsz kb 13 éve és most merült fel először a kérdés, mert megsérültél?

2015. nov. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként gyógytornász is elhajt, ha megemlíted a kondit.

Orvosoknál valahogy elterjedt ez a kondi = öreg leszel 2 év alatt; fehérje tápkieg = iszod, halsz.


De keress egy szakorvost, annál jobbat mi sem tudunk neked mondani...

De motiválni is akarlak valamivel:

Mozogj, többet ehetsz tőle!

2015. nov. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!