Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi értelme van erőemelésben a...

Mi értelme van erőemelésben a súlycsoportoknak?

Figyelt kérdés
Most,ha egy ember magasabb vagy sok rajta a zsír,attól még nem tud nagyobbat emelni.Ha én 68 kilóval kinyomok 100 kilót,egy ember 91 kilóval ugyanennyit,akkor én erős vagyok,ő meg gyenge?

2015. nov. 28. 11:14
 1/4 anonim ***** válasza:
A zsírosabb nagyobbat tud nyomni, mert nagyobb a statikus ereje.
2015. nov. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 HarciCsiga ***** válasza:
Ennyi, az meg az egyén onallo dontese hogy zsirosan akkar 90 kilo lenni vagy szalkasan
2015. nov. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1. Ha nem lennének sulycsoportok akkor minden versenyt a 100 kg+osok nyernenek nem erdekelne senkit az eroemeles

2. A te 100 kg-os nyomasod impresszivebb mint 90 kg-os ember nyomasa.

3. Aki zsirosabb az tobb ideig volt kaloriapluszban es valoszinuleg ezert erosebb lesz. de a top eroemeloknek szalkasnak kell lenni egyszeruen azert mert csak úgy kompetitivek. Ha pedig egy eroemelo jol nez ki akkor az tobb embert vonz a sportba

2015. nov. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Sowilo ***** válasza:
Nem csak a zsír adja ám a súlyt! Aki 85kg zsírmentesen, az sokkal erősebb, mint aki 70kg zsírmentesen, mert több rajta az izomtömeg. Különböző testalkatok vannak, van aki több izmot tud építeni, magasabb, szélesebb a csontozata, és van aki nehezen épít izmot, alacsony, és vékony. Ha nem lennének súlycsoportok, pusztán a genetikai adottságok miatt a legtöbb versenyzőnek esélye nem lenne, nem lenne igazságos a verseny.
2015. nov. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!