Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nem tudom leedzeni a...

Miért nem tudom leedzeni a vállam?

Figyelt kérdés
Régen 4x12 szériát csináltam oldalemelésből, vállból nyomásból, döntött törzsű oldalemelésből, nem éreztem hogy bedurranna a vállam. Utánakérdezgettem, azt mondták az ismétlésszámmal van a baj, mert a vállat több ismétlésszámmal, 15-20 ismétléssel kell edzeni. Kipróbáltam ezt is, de még mindig nem érzem a vállam. Piramist is szoktam alkalmazni, eljutok az erőszintem végére, amikor már nem megy bele több ismétlés, ahogy az rendben is van. De akkor miért nem érzem a vállam, miért nincs bedurranva, miért nem fáj? Amikor elkezdek tricepszezni váll után, nem is érzem hogy egyáltalán edzettem a vállam. Minden gyakorlatot tényleg szabályosan csinálok, nem kis súlyokkal edzem. Mi lehet a baj?
2015. dec. 2. 23:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert rosszul végzed a gyakorlatokat és nem a vállizmod dolgozik.
2015. dec. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Cortez70 ***** válasza:
Szerintem is a tehnika nem megfelelő, de azt làtni kellene.
2015. dec. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Technika, koncentrálás. Fekve nyomás közben is lehet túlzottan vállból nyomni, ha nem tudja a helyes technikát az ember. Sokan beleesnek abba hibába, hogy gyorsan végzik a gyakorlatot a túl magas súly miatt. Vállazásnál fontos, hogy a gyakorlat végén mindig megtartsd egy pillanatra a súlyt és ne rángasd, mint b..i a f@.zát. :D
2015. dec. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

csuklyaizmot, felsőhátat meg kell tanulni kikapcsolni

A másik hogy ne a súlyt mozgasd, hanem a könyököd. A többi csak az alkarod helyzete, és az erőátvitel miatt lényeges. De az alap az a könyököd.


Oldalsó deltára nagyon jó, ha egyszerre egy kézzel csinálod pl, a másikkal pedig lenntartod a vállízületed. A könyöködet meg a lehető legtávolabb tartsd a testedtől, ne húzd a nyakadhoz a vállad se. Sokan oldalemelésnél pl túl magasra próbálják emelni, és egy tartományon túl a csuklya dolgozik



Súly nélkül tapogasd a vállad, nézzed tükörben hogy mikor melyik izom feszül. Milyen mozdulat milyen hatással van rá.


Csak ezt tudom mondani, mivel nem látni hogy csinálod.

Próbálgasd. Találd meg neked mi felel meg.

2015. dec. 3. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Agy-izom kapcsolatot kell megtanulnod.
2015. dec. 3. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tudsz a súlyokon emelni? Nem lehet az ízületeiddel gond? Ezt így látatlanban marha nehéz megmondani, de ha egy darabig tudtad edzeni, most meg már nem, akkor lehet ez a gond.
2015. dec. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!