Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Teljes testes edzésnél, ha...

Teljes testes edzésnél, ha már akkora súllyal dolgozom, hogy nem vagyok képes heti 3x edzeni a regenerálódás miatt, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Hiába nem edzem bukásig, már túl nagy a súly. Izomcsoportonként egy gyakorlattal szoktam, heti 3x.
2015. dec. 10. 15:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Én váltanék kétnapos osztottra!
2015. dec. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Madcow 5x5?
2015. dec. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Sowilo ***** válasza:
Madcow 5x5, madcow advanced, texas method, icf 5x5, rengeteg nagyszerű edzésterv létezik, csak választanod kell.
2015. dec. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Szintis Zoli ***** válasza:

Valami nem stimmel. Nem a súly nagysága, hanem a volumen és az edzés intenzitása kellene, hogy számítson.


Egyébként meg két napos osztottra, ahogyan is #1 javasolja.

2015. dec. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Eddig úgy csináltam, hogy minden gyakorlatból kiválasztottam egy olyan súlyt, amivel 4-6 ismétlésre voltam képes, és addig dolgoztam vele, míg el nem értem a 3x10-et, utána ismét emeltem. Csak most már sok heti 3. Gondoltam rá, hogy 3-4 naponként kellene végeznem.

Utána fogok nézni az 5x5 módszerekre, sokan ajánlották már. Osztottra nem szeretnék váltani semmiképp.

Köszönöm a válaszokat!

2015. dec. 10. 16:16
 6/21 anonim ***** válasza:

1-es vagyok

Miért zárkózol el ennyire az osztott edzéstől? Csak kíváncsiság.

Egyébként pedig óvatosan a teljes testtel,főleg ha úgy érzed nem tudsz regenerálódni, mert innen már nincs messze a túledzés. Tapasztalat sajnos....

2015. dec. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Ez se rossz módszer, de érdemes lenne kipróbálni az 5x5-t..

Egyébként ismerek én is olyat, akinek "csak" heti 1-2 teljes testes edzése van, ugyanilyen 3x10 körüli programban, hát brutálul néz ki.

2015. dec. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Leginkább időhiány miatt szeretem a teljes testes edzést, mivel mellette járok küzdősportra.. :)
2015. dec. 10. 16:25
 9/21 anonim ***** válasza:
Áhá! :) Ismerős szitu! Erre valók a szuper meg a triszettek!
2015. dec. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Már majdnem leírtam, hogy valami nem oké, én is erősen egész testes edzés párti vagyok, de 3 edzés sima egy héten, amikor belefér 4 is. De a küzdősport azért beleszól erősen a regenerációba, még kondi előtt én is kempóztam. Így visszagondolva, valóban necces lenne még a heti 3 kondi is.

Véleményem szerint a legjobb 2 fele osztott edzés a húzó-nyomó nap. Egy próbát megérhet.


Leírnád a komplett edzésterved? Mert ahogy én tapasztaltam, az sem mindegy, hogyan válogatod össze a gyakorlatokat. Egy nap ne legyen ferde nyomás+mellről nyomás, nagy súlyos fekvenyomás+toldószkodás vagy padlóról nyomás, döntött törzsű evezés+felhúzás, stb... A nagy súlyos tricepszeket a ferde nyomásokkal párosítsd, a nagy súlyos nyomást a kevésbé nagy súlyos de koncentrált tricepszekkel, mint pl. a csigán letolás, fej fölé nyomás ülve kézi súllyal, stb... Valamint nagy súlyos nyomás mellé nem tennék nyomó váll gyakorlatot, csak oldal emeléseket. Nagy súlyos felhúzás vagy guggolás mellé menjen húzódszkodás,csigán lehúzás hátra, ne evezések, derekad kinyírja. Guggolás-felhúzás mellett mellről nyomást sem csinálnék. T rudas vagy szűk evezés mellé valami koncentrált bicepszet érdemes tenni, nem nagy súlyos alapgyakot.

Persze a föntebb kizárt módokon is lehet párosítani, sőt nagyon jól lehet velük durrantani pár sorozattal is egyszerre több izmot, de ha kifejezetten a túledzésen van a hangsúly, érdemes odafigyelni.

2015. dec. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!