Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Megfáztam, mennyi c vitamint...

Megfáztam, mennyi c vitamint érdemes szednem egy nap?

Figyelt kérdés
minél hamarabb szeretnék felépülni :) tudom, hogy a pihenésen van a hangsúly, de mégis mennyi az annyi? :D

2015. jún. 22. 10:52
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Megfáztál? Azt meg hogy csináltad?
2015. jún. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
éjszaka jöttem haza, rövidnadrág + póló, nade nem ez volt a kérdés :D
2015. jún. 22. 11:04
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
C vitamint megfázásnál mega dózisban. Legalább napi 5 gramm, de ha nem hajt meg, akkot mehet 10 gramm is. Amitől még nem puffadnak a belek, az a mennyiség az, amit a szervezet még felhasznál. A puffadás azt jelzi, hogy a beleken keresztül kezd már kiürülni. Az immunrendszernek ilyenkor van a legnagyobb szűksége rá a fehérvérsejtek termeléséhez. Szentgyörgyi napi 1g-ot szedett, majd velvitte napi 4-5 g-ra, az élete végén pedig 9 g-ot szedett. Mindenkinek magának kell kitapasztalnia, hogy mennyire van szűksége a szervezetének.
2015. jún. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
De nehogy egyszerre szedjed be. 2-3 óránként grammokban.
2015. jún. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
értem, köszi a segitséget.
2015. jún. 22. 11:18
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
A C vitamin nem gyógyszer, tehát célszerű volna nem akkor szedni, amikor megfáztál, hanem egész évben, rendszeresen. A hivatalos állásfoglalás szerint egy felnőtt ember napi c vitamin szükséglete 80 mg, amit azért már az sem merne a szemedbe nézve kimondani, aki ezt anno kitalálta. A szervezet valós vitaminszükséglete testsúly kilogrammonként minimum 20 mg, tehát egy 100 kilós embernek a napi minimum vitaminszükséglete 2000 mg. Megfázás, vagy egyéb betegségek esetén ezt a menyiséget célszerű megemelni akár 5000 mg-ig. Ennél többet véleményem szerint felesleges, legalábbis egy sima megfázásnál biztosan. A vitaminraktárak feltöltéséhez nem elég pár nap, annyi idő alatt meg egy megfázásból magadtól is kilábalsz. Ha viszont egész évben normális adagban szeded, nem is nagyon fogsz megfázni. Én lassan huszadik éve nem voltam beteg, napi 2500 mg C vitamint szedek, igaz, mellette magas dózisú multivitamint is.
2015. jún. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A megfázás mint olyan bakteriális fertőzés, attól, hogy éjszaka rövidgagyában vagy, nem tudsz megfázni...
2015. jún. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nemtudom, honnan szeded, hogy nem szedem egész éveben.. csak mivel lebetegedtem, és hamarabb megszeretnék gyógyulni, igy emelném a mennyiségét..
2015. jún. 22. 17:09
 9/9 anonim ***** válasza:
A szövegkörnyezetből szedtem. De ha tévedtem, akkor bocs. Bár ha ennek ellenére megfáztál, akkor ott valami nem kerek. De te tudod...
2015. jún. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!