Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy szálkásítsak le viszonyla...

Hogy szálkásítsak le viszonylag gyorsan, hogy minél több uzomtömeg maradjon rajtam?

Figyelt kérdés

Egy ideje már tömegelek és elég nagy vagyok most és izmos, viszont a hasam is nagy lett és a csípőm is szélesebb, mint kéne. Milyen mozgással tudnék viszonylag gyorsan és hatékonyan fogyni, a legminimálisabb izomvesztéssel? A súlyzós edzéseket továbbra is végezni fogom heti 3x, de úgy gondoltam, hogy ezen kívül heti 2-3x elmennék mondjuk futni vagy kocogni. Ez jó ötlet? Ha igen, akkor sok, rövid sprint legyen (azt olvastam még régebben valahol, hogy ez jó fogyásra és az izmokat is megdolgozza, ugye) vagy hosszú, lassú kocogás, vagy pedig 15-25 perc gyorsabb kocogás, esetleg interval?


Max 6-8 kg felesleg van rajtam, ha ez számít, de ettől tudok simán futni, mert heti több alkalommal is focizok már egy jó ideje hobbi szinten, lazán.


2015. dec. 13. 14:19
 1/8 A kérdező kommentje:
*izomtömeg :D
2015. dec. 13. 14:19
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja és, ha már a futásnál tartunk, tudtok valamit javasolni, hogy ne kapjak torokgyulladást? :D egy idő után kénytelen vagyok a számon belélegezni és mire hazaértem pl tegnap is, kapart a torkom. De ezt most még megúsztam sok c-vitaminnal meg teával, nem lett semmi bajom.
2015. dec. 13. 14:21
 3/8 Cortez70 ***** válasza:

Gyorsan sehogy, ha nem akarsz sok izmot veszteni. Heti max 1 kg fogyás legyen, bár az első héten lemehet több is.

Heti minimum 3-4 aerob/kardio legyen. Tudom, hogy az aerob is kardio csak alacsony intenzitással, de itthon már ez elkülönült szóhasználatban. Szóval kellene aerob is, és jó lenne intervall edzés is.

2015. dec. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sál a szád elé, én mikor szálkásítok heti 3 edzésvan, a maradék 4 napon meg 1 óra szobabicikli/kocogás. Intervallum nekem nem jött be. A 70%-a az egésznek meg úgyis az étkezés, azt tedd rendbe. Én is szálkásítok jelenleg, 80ról jöttem le 6 hét alatt 73ra, az én étrendem 150/150/60 (fehérje,ch,zsír), és napi 800-900 kcal minuszba vagyok sporttal együtt, nem tudom milyen magas, hány kiló vagy, de egy hasonló étrend neked se lehet nagyon rossz.
2015. dec. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek a válaszokat!

Egy kérdésem maradt: a sprint, akkor nem jó szálkásításhoz? Mert azt nagyjából még élvezném is :D.

2015. dec. 13. 14:49
 6/8 Cortez70 ***** válasza:
Pár sprint az még jó is, felpörgeti az anyagcserét és edzés után is tovább pörög.
2015. dec. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én 33 kg-t fogytam,7 hónap alatt..Az étrendeden változtass..Zöldség,hús,tojás,túró,kb..És leszálkásodsz,ehetsz zabot is,az lassú felszívódású szénhidrát,gyümölcsöket csak kis mennyiségben,vagy egyáltalán ne,szálkásítás alatt,gyümölcscukor miatt..remélem tudtam segíteni..ui:110 kg voltam,és most 77-re jöttem le..
2015. dec. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jah,az lemaradt,hogy igen,nyomasd a futást,biciklizést,mehet a saját testsúlyos edzés is,súlyzózás mellett..:)Sok sikert :)
2015. dec. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!