Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért vagyok elmaradva néhány...

Miért vagyok elmaradva néhány területen?

Figyelt kérdés

170 centi vagyok, 75 kiló, 2 éve kezdtem el edzeni, mert mindig is nagyon sovány voltam, mielőtt elkezdtem volna voltam 55 kiló.


fekvenyomás:75kg 4x8

bicepsz rúddal állva: 30kg 3x8-4x8

koncentrált bicepsz egykezessel:20kg 3x8-4x8

mellről nyomás: 43kg 3x8

döntött törzsű evezés:90kg 4x8

guggolás:70kg 4x8

és a többit le se írom, mert a hangsúlyt arra szeretném fordítani, hogy miért tudok csak olyan kevéssel bicepszezni? kétkezes rúd esetében 30kg felett egyszerűen nem tudom felemelni, holott sok oldalon írták, hogy 50-60kg-al bicepszeznek. azt hiszem bodybuilder.hu-n volt egy "kalkulátor" miszerint 59kg-al kéne bicepszeznem, a 42-es karomhoz. na hát ez nekem csak a fele. másrészről koncentrált bicepsszel egykezessel csinálom 20kg-al.


a másik, hogy mellről nyomni se tudok 43kg-nál többel, pedig szinte mindenkinek a neten 50-60kg alap abból is.

Miért megy 90-el a hátedzés, amikor bicepszezni harmadával tudok? pedig állítólag besegítik egymás munkáját.

esetleg súlyomhoz képest ezek jó arányok?


2015. dec. 16. 19:33
 1/10 Cortez70 ***** válasza:
Rúddal 30 kg bicepszre, egykezessel meg 20? Az elèg fura. Amúgy az evezésen kívül minden gyenge mèg, tehàt ez kb arányos. A hàtad erős.
2015. dec. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt ne feledd, hogy a szabályosan végrehajtott gyakorlat mindig többet fog érni, mint a szabálytalan, "de legalább 20 kilóval többet emelek meg".


Amúgy valószínűleg a hiba ott van, hogy nincs megfelelő progresszió, nincsen kitűzött célod, csak úgy csinálgatod. Tervezd el, hogy a hó végére 30 kiló helyett 34 kilóval fogsz szériázni, vagy néha-néha iktass be a bicepszezésbe (ha piramisban dolgozol) egy-két nehezebb súlyt, ahol a negatívra koncentrálsz, lassan engeded vissza.


Semmi szégyen nincs abban, ha lassan haladsz, ha három évedbe telik, míg megtanulsz rendesen edzeni, akkor tartson addig, legalább tapasztalt leszel, és tudni fogod, hogy Neked mi a jó. Nincs általános, "legjobb" edzésterv.

2015. dec. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, kitűzött célom nagyon tényleg nem volt, csak úgy csináltam, lehet ez a gond akkor.
2015. dec. 16. 20:33
 4/10 anonim ***** válasza:
Hogyan bicepszeztek ti ennyivel?Nálunk a 95 kilós ember,aki 100,kg-val szériázok fekve bicepszezik 18 kilóval.A "legnagyobb" ember a teremben kb.170-172 centi,85 kiló.Fekvenyomásban a szemem láttára 180-ba lazán belenyomott kettőt.Kb.45-ös szálkás karja van és ő is csak 20 kilóval bicepszezik egykezessel.
2015. dec. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Cortez70 ***** válasza:
20 kg egykezessel nem sok. A 30 kevés rúddal ehhez. 44-es szàlkàs karom van, szóval ide nem csak 15 èvesek írnak. 30 éve edzem.
2015. dec. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"és a többit le se írom mert a hangsúlyz arra szeretném fektetni, hogy miért tudok csak olyan kevéssel bicepszezni?"


Idáig olvastam a kérdésed.

2015. dec. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Glacierous ***** válasza:
A bicepszed nincs elmaradva a többihez képest.Inkább a guggolás az,ami le van maradva.
2015. dec. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Cortez70 ***** válasza:
A hàton kívül minden le van maradva.
2015. dec. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Röhej, hogy az ember azon görcsöl 60 kilóval akar bicepszezni
2015. dec. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Miközben 43 kilóval nyom mellről, meg 70-el gugol. Egyáltalán minek kell egy 75 kilós embernek majdnem a testsúlya 90%-val bicepszezni? Ember a legkissebb izomcsoportod. Súlymániában szenvedsz? Akkor kezdj el erőemelni. A testépítés nem erről szól
2015. dec. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!