Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Igazán térdkímélő comb- és...

Igazán térdkímélő comb- és fenékformáló gyakorlatok?

Figyelt kérdés
Térdelni, guggolni, kitörést csinálni sajnos nem tudok, nagyon fáj. Sokszor műtötték a térdemet, igen odavan. Sajnos a tárogató nem hozta meg a hozzá fűzött reményeimet. Súlyzós lábemeléseket csinálok, de lehet, hogy hozzászoktam, vagy nem tudom, de nulla a hatékonysága. Tök jó, és izmos a vádlim, majd jön a szörnyű combom és fenekem. Személyi edzőt kéne fogadni, tudom, de sajnos nem tudom megfizetni. Nagyon megköszönném, ha valaki megosztana velem egy-egy gyakorlat ötletet!

2015. dec. 27. 16:27
1 2 3
 1/24 Cortez70 ***** válasza:
92%

Sajnos lábra nem nagyon tudsz a térd használata nélkül edzeni, de próbáld meg a a guggolást kisebb tartományban. Fenékre pedig ez, amit Békefi Brigi tol 1 perc 10-nél:

https://www.youtube.com/watch?v=2U-u5DBEnco


+ fenékre még hanyatt fekve csípőemelés súlyzós terheléssel.

2015. dec. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%
Lábtolót nem tudom próbáltad e, bebandázsolva, nem tonna súlyokkal nyilván. Ha annyira tropa a térded, hogy még ilyen formán is fáj akkor nincs mit tenni. A térd az ilyen sajnos, ha egyszer kuka akkor annyi neki. Combfeszítő és hajlító géppel tudsz még izolálgatni, de azoktól sokra ne számíts meg nyilván az fenékre semmilyen hatással nem lesz csak a combodra.
2015. dec. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
89%

Nekem térd/boka bajosoknál magas ismétlésszám vált be.

Nyomhatok én ötöket kifulladásos súly mellett, ha a térdem beszrik tőle.


Ilyen 12 fölöttire gondolok; nem vagyok egy vadállat, de a térdem sem fáj. Gondolom a megfelelő bemelegítés is hasznos.


Biciklizést javasolnám műtét miatt, magasabb fordulatszámmal (90-100/perc körül)

Magasabb fordulatszámnál/ismétlésnél a terhelés is alacsonyabb, elvileg jobb az az izületnek.


De a legjobb ilyenkor tényleg a személyi edző + orvos;

2015. dec. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
24%

Én meg fizikoterapeutát, és szakvéleményt javasolok, nem mendemondákat GYIK-on.

Legfőképp úgy, hogy fingunk nincsen a kórképedről, és az állapotodról.

S Z A K V É L E M É N Y.

Gyógytornász, fizikoterapeuta. (és nem fizioterápia, mert az más)

2015. dec. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Szalagszakadás (keresztszalagok, oldalszalagok), porcleválás, térdkalácstörés, részbeni combcsont aljának sérülése. Ez minden.


Sajnos kalciumhiánnyal születtem, gyermekkoromban össze-vissza szakadtak és törtek a dolgaim, és későn vették észre. Aztán szépen rendbe jöttem, de a térdem mindig problémás maradt. Már három éve nem kellett műteni, viszont nagyon akadályoz az edzésben, szeretném formálni az említett részeket, de sehogysem megy, és nem tudom így elfogadni magamat.

Az orvosom anno biciklizést és úszást javasolt, mint egyetlen sportalternatíva, hát, azért ennyire nem fogok beszűkülni huszonéves nő létemre.

A gyógytornát természetesen még mindig csinálom, nekem kell is, nyilván, de ettől nem lesz "jó a seggem, karcsú a combom" ... ahogy sajnos a fizikoterápiától sem. :(


Maga a guggolás és térdelés fáj csak, viszont ezzel pont kiiktatom az összes létező gyakorlatot, amit ismerek.


Azért próbáltam a mendemondás GYK-től segítséget kérni, mert bízom benne, hogy van itt valaki, aki vagy hasonló gonddal küzd, vagy ismer olyan gyakorlatot, ahol nem kell guggolni, nem kell térdelni, mégis lábformáló.


Köszönöm mindannyitoknak, hogy időt fordítottatok a kérdésemre.

2015. dec. 29. 13:25
 6/24 A kérdező kommentje:
1-3, ki fogom próbálni mindegyik ötletet, köszönöm.
2015. dec. 29. 13:27
 7/24 Cortez70 ***** válasza:
100%
Nincs mit, de azért fa szán le lettem pontozva megint.
2015. dec. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Csak a szokásos főokos
2015. dec. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Szánalmas! Én pozitívra értékeltem... akinek ennyire fáj az élet, miért nem mással tölti szabadidejét? Na most majd lepontozom -.-
2015. dec. 29. 14:24
 10/24 anonim ***** válasza:
15%

8: problem picsogi? Megmutattátok rendesen ;) :D


Ez azért elég rendesen szét van zérózva drágám, nem egy "ez minden" kategória :D

Gyógytornász tud ajánlani gyakorlatokat szerintem, ezért is javasoltam: Ismeri az állapotod, és ennek tükrében tud mondani olyat amit még végezhetsz biztonságosan.

Nyilván alap hogy ilyen problémával hozzá jársz.


Őszintén ilyen térddel én súlyok közelébe nem mennék, többet ér nekem az hogy nem vagyok tolószékben. Mindenképpen szakértők véleménye releváns, nem kockáztatnék a helyedben.

2015. dec. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!