Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A napraforgómagban milyen...

A napraforgómagban milyen aminosavak vannak?

Figyelt kérdés
Érdemes sok napraforgómagot ennem a magas fehérjetartalma miatt? (100grammban van 20gramm fehérje)

2016. jan. 5. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Növényi fehérje annyira nem tuti, az 50g zsír sem, de mehet ha kell a plussz kalória (az étrend mellé!) de erre ne alapozd a fehérje beviteled.
2016. jan. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Cortez70 ***** válasza:
Nem teljes az aminosavtartalma és sok benne a zsír is, ezt bele kell kalkulálni.
2016. jan. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Inkább zsír, az nem jó fehérjeforrásnak.
2016. jan. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Na csak megtaláltam:

[link]


A hátránya tényleg, hogy nagyon sok zsír van benne.

Na mindegy, egy csomaggal megettem belőle (100g), a 800 kalória elégé megdobta a napi adagom :D

2016. jan. 5. 15:43
 5/6 anonim ***** válasza:

A szokásos, kevés benne a lizin, ami inkább a hüvelyesekre jellemző.


Az étrendeden múlik, mennyire érdemes alkalmazni... Ha eszel rendesen állati fehérjét, akkor hogy kerül elő a kérdés? Ha nem, az már egészen más helyzet, de ha nem nagy a kalóriakereted, akkor a maglisztek, növényi fehérjeporok s a zöldborsó jut eszembe.

Az olajos magvakban sokféle tápanyag van (hogy a fitátok mit okoznak a felszívódás terén, arra nem találtam adatot, nehéz is lenne kikutatni, eleve a fitáttartalom is roppant változó), egyes korlátozó étrendekben fontosak lehetnek :) Nekem pl. a kálciumbevitelem épül rájuk (a szezámban és a mákban van sok), de biztos egyebekben is jót tesznek nekem, nem sakkozom ki az összes ásványi anyagot, csak változatosan étkezem.


Az olajos magvak nagyon kevés fehérjét adnak kalóriánként. Egy szénhidrátszegény vegán étrendben bizonyára extrém fontosak. De nekem ketogén vegában is kellenek, csak nem a fehérje miatt, arra tojást használok, ami elég sok tápanyagot lefed.


De sokkal lazább étrendben is hasznosak lehetnek, amennyiben belefér a zsír és a kalória a makróidba s nem leszel éhes így (az olajos magvak nassolása sokunknak megnehezíti a megfelelő kalóriabevitelt, főleg, ha nehéz minket jóllakatni, kalóriakeretünk pedig nem nagy).

2016. jan. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
és ha a napi kalóriakeretem 2500-3000kcal?
2016. jan. 5. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!