Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az ember izomzatát milyen...

Az ember izomzatát milyen arányban építik fel az aminosavak?

Figyelt kérdés

Olvasni olyat, hogy 60% glutamin, közben ugyanazon az oldalon egy másik cikkben már azt írják, hogy ez tévhit. Írták azt is, hogy 35% BCAA aminokból áll, de azt már nem, hogy a leucin, izoleucin, valin pontosan milyen arányban oszlik meg.

Milyen az ember húsának aminosavprofilja?


2016. jan. 6. 19:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Te is emberhúst ennél edzés után? :D Amúgy jó kérdés, ki tud erre válaszolni, mert sokat nem foglalkozik ilyenekkel senki.
2016. jan. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Cortez70 ***** válasza:
100%
Ha ezt te nem tudtad kikeresni Arnold, akkor mi sem tudjuk. :)
2016. jan. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

--gömb--


Ezt csak az Úr szelleme tudja.


Amúgy én úgy tudom hogy az a 60% a szabad aminosavakon belüli arány, de javítson ki valaki ha baromságot írok.

A bcaa reális lehet (bár sztem kevesebb), de konkrét arányokat nem hiszem hogy bárki megállapított volna, esetleg a Kannibál Nutrition munkatársai foglalkoznak ilyennel szerintem :D

2016. jan. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Nem akarok emberhúst enni, de valóban az a kérdés ihlette ezt a kérdést, bár már korábban is gondolkoztam rajta.


Nem találtam, csak ilyen szarságok jönnek be, ami végül tuna fish meg más húsok aminoját írja le.


Szerintem vizsgálta már meg valaki. El tudom képzelni, hogy pl.: egy halálra ítélt bűnöző testét felajánlják ilyen kutatási célra. Nem kell, hogy sokan foglalkozzanak vele, elég ha csak egyetlen kis csoport egyszer végez el egy ilyen kutatást. Ha a BCAA 35%-ot meg tudták állapítani, akkor ebben a körben szerintem biztos megállapították a teljesen összetételt és nem végeztek fél munkát.

2016. jan. 6. 21:01
 5/19 anonim ***** válasza:
Biztos, csak mivel kb senkit nem érdekel, nem találod meg egykönnyen. Plusz semmi köze a sporthoz, úgyhogy lehet teljesen máshogy keresve találnád meg.
2016. jan. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Cortez70 ***** válasza:
Lehet, hogy meg tudják állapítani, de sokra nem mennénk vele, mivel a testünk úgyis összerakja ami kell neki. Pl te is tudod, hogy glutamint is képes a szervezet bcaa-ból szintetizálni.
2016. jan. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Na igen, a 7 esszenciális kivételével elő tudjuk állítani, azokat meg be kell vinni táplálékként, de ha tudnánk az aminosav profilt sem mennénk többre, mint így.
2016. jan. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nincs jelentősége, mert a szervezet úgyis előállítja, ami kell, az esszenciálisak (ami nem 7, hanem 9) meg minden húsban ott vannak. Csak kíváncsiságból érdekel. :)

Aránytalannak érzem, hogy 4 amino alkotná a 95%-ot, a maradék 5% meg a többi 15-20 aminora korlátozódna.

2016. jan. 6. 21:23
 9/19 anonim ***** válasza:
Igazad van, 7 volt a fejemben, nem kerestem rá.
2016. jan. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Amit most találtam anatómia könyvben csak azt írja az izomzat 60%-a glutamin, semmi egyéb.
2016. jan. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!