Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Feltaláltak e már olyan...

Feltaláltak e már olyan sportgépet, ami kiváltja a fekvenyomást, ugy értem ugyanazt lehetne vele csinálni mint a body builderek a fekvenyomopadon, de annak veszélyei nélkul (nem nyom agyon a suly) akkár egyedul is othoni környezetben?

Figyelt kérdés
Nem vagyok komoly testépitö, ezért kérdezem van e már ilyen találmány? Mer ha nincs lenne egy ötletem
2016. jan. 9. 12:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Erőkeret
2016. jan. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
2016. jan. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Sok ilyen van már.
2016. jan. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Mellnyomó gép.
2016. jan. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező nem mellgépre gondolt, az nem váltja ki a fekvenyomást.
2016. jan. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ki teljesen nem váltod, de gèpek, keret.
2016. jan. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Van rengeteg olyan mellgép ami tökéletesen leutánozza a fekve nyomás mozgáspályáját.

Persze vannak olyanok is amik nem annyira.


Amit linkelt a 2ik az is jól szimulálja.

2016. jan. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Kár,pedig már asszittem miliomos leszek :),az én elgondolásomban megmarad a pad ,meg a rud is a tárcsákkal csak kap egy "biztonsági kiegészitöt" amivel segitök nélkul is lehetne nagyobb sulyokat mozgatni
2016. jan. 9. 13:41
 9/18 anonim ***** válasza:

A linkelt fekvenyomó gép nem jó, van olyan a teremben, köze nincs a fekvenyomáshoz. Azok a nyomó gépek jók, amiknél lábbal rásegítesz, hogy kiemeld a súlyt, és utána tudsz nyomni. Ha nincs ilyen funkciója, nagyon mélyről (általában mélyebbről mint ha teljesen mellkasodra van engedve a rúd) kell kivenni a súlyt, és ez nagy súlynál szétszedi a váll ízületedet. Valamint sok gép nem szimmetrikus, akár milyen merev mozgórészt, akár milyen kiegyensúlyozott csapágyazással teszel bele, mindig féloldalas lesz.


De a mai moderc technikával meg lehet valósítani az elképzelést:

A fekpad köré építesz egy keretet, 2-2,5m magasan. A rúdhoz 2 oldalt erősítesz 2-2 acél sodronyt (egymástól x távolságban, hogy ha átveszi a sodrony a terhelést, ne lengjen be előre-hátra a rúd), másik végét a keret tetején egy csörlőhöz rögzíteni. A csörlőket egy tengelykapcsolóval szervó motoros hajtáshoz csatalkoztatni, melyet szervó erősítővel hajtasz. A tengelykapcsolókhoz kell egy nyomaték mérő, valamint a sodronyokkal párhuzamosan egy útmérő huzal.

Az egészet PLC vezérli a következő módon: feszítve van a sodrony, mikor kiveszed a súlyt a nyomatékmérők segítségével csak egy olyan referencia értéken feszíteni, hogy éppen ne lengjenek be a sodronyok. lefelé mozgásnál szintén figyelni a nyomatékot, és ennek megfelelően függetleníteni a hajtástól a tengelykapcsolóval a csörlőket, tehát gyakorlatilag szabadon mozgatod a súlyt. Mikor lent megáll, azt az útmérőkkel felveszi az alsó referencia pontodnak. Be van állítva egy fix intervallum a referencia pont körül. Ha y ideig ezen az intervallumon belül érzékel az útmérő (1,5-2 sec-ig nem tér ki belőle a rúd, ergo nem bírod kinyomni), a tengelykapcsoló rákapcsol a szervó hajtásra, és bizonyos sebességgel, éppen akkora nyomatékkal segít húzni a súlyt, hogy szépen segítsen kinyomni. Mint ha egy segítő állna fölötted. Ha meg kibírod nyomni a súlyt, hogy ne hulljon rád a sodrony, akkor is húzni kell, de csak akkora nyomatékkal, ami megfelel a sodrony súlyának.

Kell hozzá 2 szervó (150 eft), 2 szervó erősítő (150 eft), egy PLC (180eft), két kuplung (50eft), két útmérő (30 eft), meg a csörlők a sodronyokkal (60 eft). Plusz ugye a keret. Sőt, akár a beállított időket, intervallumokat lehetne paraméterezni is egy érintő kijelzővel a gép oldalán (80eft).

2016. jan. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Belegondolva, talán még a fejlődésben is segít, hiszen a segítségével tudnád folyamatosan maximálisan leterhelni az izomzatot. Mindig tud pont annyit húzni rajta, amennyi ahhoz kell, hogy mozgásban maradjon a súly, nem olyan mint egy segítő, aki vagy túl sokat, vagy túl keveset, vagy túl gyorsan-lassan avatkozik be. A sorozat végén meg egy diagrammal ki is lehet jelezni kijelzőre, hogy melyik nyomás végén, mikor, mennyit húzott/segített a rendszer.
2016. jan. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!