Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Most akkor mi fog történni a...

Most akkor mi fog történni a testemmel? Már összezavarodtam.

Figyelt kérdés

Ha szénhidrátszegény,fehérjedús diétát tartok és mellette edzek IS és aerobozok IS ,akkor mi lesz? Lefogyok,ok, de az izmaim fognak attól még gyarapodni,hogy nem tömegelek? Vagy ha nem akkor miért ajánlják az aerob mellé a súlyzós edzést is ? Ne izomból fogyjak,oké.

De attól ,hogy fogyózom, és edzek mellette,fogok azért izmosodni? Nem akarok kigyúrt lenni,csak formásabb. Valaki elmagyarázná hogy megy ez? :D


2016. jan. 9. 21:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha kezdő vagy, az elején minimálisan izmosodhatsz diéta mellett, de később nem, az izomépítéshez kalória többlet kell, diéta mellett nem megy.
2016. jan. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De nem értem. Oké,diéta mellett nem. De tömegelés nélkül ha halálra edzem magam heti többször,hogy meghalok az izomláztól,nem fogok izmosodni? Miért? :D
2016. jan. 9. 21:45
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
,,Alapanyag nélkül nem lehet házat építeni" .. Azért nem tudsz izmot építeni diéta alatt,hiába edzed magad halálig,mert a szervezetet mondjuk felhasznál 2000 kalóriát + - xy egy átlagos nap, viszont ha te csak napi 1800 - x xy-t viszel be egy nap ,tehát kevesebbet mint amit felhasznál,akkor nem tud miből izmot építeni,mivel azt a kalóriát felhasználja másra.
2016. jan. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Edzel --> szakadnak, sérülnek az izmok. A tested a regenerálódás alatt helyre állítja a sérülést és úgy kompenzál, hogy a sérült rész vastagabbra építi, mint amilyen előtte volt. Ehhez megfelelő mennyiségű fehérje és energia kell. Ha nincs meg a kellő tápanyagbevitel, nem fogja tudni nagyobbra építeni a sérült részt, amilyen volt.


"Vagy ha nem akkor miért ajánlják az aerob mellé a súlyzós edzést is ? Ne izomból fogyjak,oké."

A tested a túlélésre van kitalálva, nem érdekli, hogy te izmos akarsz lenni. Ha alacsony a kcal bevitel és mellette nem edzel, az izmokat kezdi el a leggyorsabban leépíteni. A tested érzi, hogy ott vannak az izmaid, amik nincsenek is használva, ergó feleslegesek. Az izmok sok energiát fogyasztanak, elégetésük sok energiát ad. Elégetésükkel a tested két legyet üt egy csapásra: energiához jut és csökkenti is az energiaigényed az "ínséges" időkben.

2016. jan. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A diéta mellett, szálkásításkor a súlyzós edzés segít megtartani az izomzatot. Ha ilyenkor nem adsz terelést az izmoknak, akkor a szervezet a túlélés törvényét veszi elő:

nincs elég energiabevitel (kalória), viszont nincsenek használva az izmok. Na akkor nekiállunk bontani az izmokat (kevesebb izom = kevesebb energiafelhasználás), mert ekkora izomtömeget felesleges fenntartani ha nincs kaja. A zsírt meg annyira nem bontjuk, mert azt egyrészt nehezebb, másrészt azt tartalékoljuk ha később még rosszabb lesz a helyzet.


Ha viszont edzel is mellé:

huha, hát ugyan nincs elég energiabevitel, de folyamatosan dolgozni kell és teljesíteni erőben, akkor az izmokat nem bántom annyira, inkább a zsírraktárakból fogyasztok, mert szűkös idők vannak.


Így gondolkozik a szervezeted.


Komolyan mondom gyerekkönyveket kéne írjak :D

2016. jan. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat és azt is,hogy normálisan tettétek ezt és nem lehülyéztetek. :D

Akkor a lényeg,hogy nyomom a diétát,az aerob edzést és mellé átmozgató egész testes edzést,hogy fogyjak és az izmaim megmaradjanak,majd elkezdek tömegelni,és azzal edzek keményen,hogy szép formás legyek. Pedig jó lett volna két legyet ütni egy csapásra,de türelem rózsát terem.

Köszönöm szépen! :)

2016. jan. 9. 22:15
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Mit nem adnék ha ilyen röviden, tömören tudnék fogalmazni, és nem magyaráznék mindent túl:

"A tested a túlélésre van kitalálva, nem érdekli, hogy te izmos akarsz lenni. Ha alacsony a kcal bevitel és mellette nem edzel, az izmokat kezdi el a leggyorsabban leépíteni. A tested érzi, hogy ott vannak az izmaid, amik nincsenek is használva, ergó feleslegesek. Az izmok sok energiát fogyasztanak, elégetésük sok energiát ad. Elégetésükkel a tested két legyet üt egy csapásra: energiához jut és csökkenti is az energiaigényed az "ínséges" időkben."


Ezen még dolgozni kell, ez megérne viszont egy sablont későbbiekre, meg egy zöldet

2016. jan. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Teljesen jól magyaráztad el, szerintem még egy óvodás is megértette volna. :) Én pl. nem is tértem ki a zsírnak a szerepére.
2016. jan. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Jó, de én mindenen anekdotázom.

Többségét nem is látjátok, mert visszatörlöm amikor észreveszem magam :D


Mind1 ha lesz gyerekem legalább nem lesz gond az esti mesével, csak kérdez valamit: "apa mennyi az idő?"

Én meg csak mondom, csak mondom :D

2016. jan. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ó, nyugi én visszatörlök egy csomót, aztán gyakran utólag veszem észre, hogy olyat is kitöröltem, amit nem kellett volna, így kimarad egy-egy szó, értelmetlen lesz a mondat. :D

Meg kapkodom, sok a szóismétlés, meg néha olyan hülyeségeket fogalmazok, visszaolvasni meg lusta vagyok.

"A tested érzi, hogy ott vannak az izmaid" Ez azért elég szar lett. :D

2016. jan. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!