Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ti hogyan kezditek a tiétát?...

Ti hogyan kezditek a tiétát? Hogy álltok át tömegnövelésről?

Figyelt kérdés
Konkrétabban arra lennék kíváncsi hogy pl. csökkentem a szénhidrátot 1-2 héttel a kardió edzések megkezdése előtt vagy megkezdem a kardió edzést de a szénhidrát, fehérje marad ugyan annyi esetleg emelem a fehérjét úgy hogy a ch változatlan stb... Ha elérem a kívánt súlyt érdemes tendálni egy darabig hogy hozzá szokjon a szervezet? Ilyen "trükkökre", rávezetésekre lennék kíváncsi. Cél hogy ne érje a testet nagyobb "trauma" ami miatt kilókat, izmot veszt miközben átállt a diétára.

2016. jan. 10. 15:24
 1/9 A kérdező kommentje:
...illetve diétát:'D
2016. jan. 10. 15:25
 2/9 anonim ***** válasza:
Fehérjét felemelem, cht kb grammal csökkentem, öt g/ttkgról négyre, zsírt felezem, kaja csak minőség innentől, aerob marad, tömegelésnél is megy. Ez nekem elég szokott lenni, aztán ahogy alakul csökkentek.
2016. jan. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én 5g CH / 2g fehérjével tömegelek, nekem ez vált be.

CH-t lecsökkentem 3.5g-ra, fehérjét megemelem 3g-ra. Heti 3 nap súlyzós és 3 kardio edzést végzek. Heti 1x mérem a súlyomat ugyan abban az időpontban (reggel felkelés után) és ha nem elég a súlyveszteség/túl sok akkor korrigálom a CH-t. Kardió előtt megy egy csésze kávé, közben fél liter víz lemegy, semmi extra. Nekem ez bevált, persze a kaja 100%-os és nincs félrekajálás. :)

2016. jan. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Cortez70 ***** válasza:
Én is úgy, ahogy előttem írták. csak nálam tömegeléskor sem megy annyi ch.
2016. jan. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A tömegelésem végén 500-150 volt a rizs-zabpehely. Így utólag talán indokolatlanul magas volt, el is híztam egy kicsit. Diéta első hetén 250-100-ra vittem. Második héten elkezdtem aerobozni, aztán szép lassan mindig csökkentettem a ch-t, aszerint, hogy a mérleg mit mondott. Bejött a BCAA, az fokozatosan nőtt, a vége fele néha napi 2x1 óra aerob. Amikor már elég kevés volt a kcal, de a ch g/tskg még magas volt, behoztam a lenmagolajat. Megvontam a fűszert, sót, heti egyszeri gyümölcs. Igazából ezeknek a szigorításoknak valószínűleg semmi értelme, de mégis csináltam, mert minden tőlem telhetőt ki akartam hozni. Az utolsó fázisban 90-40 volt a rizs-zabpehely, és valami 2200 kcal volt az energia. 100-ról fogytam 85-re.
2016. jan. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Cortez70 ***** válasza:
A sót szerintem nem kell elvonni. Versenyzőknél fontos, de ők is az utolsó héten vagy csak pár nappal előtte vonják meg.
2016. jan. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sem volt sok értelme, biztos nem ezen múlt a forma.

Amúgy azóta sem hoztam vissza a sót, só nélkül eszek mindent, húson egy kis fűszer és csá. Meg az esti túróba teszek még.

2016. jan. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sót én sem vonom meg, sőt, még versenyző ismerősök is csak utolsó héten, vagy utolsó 3 nap, felesleges, plusz kell is a szervezetnek.
2016. jan. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A diéta szó étrendet jelent.

Tömegelésről nem diétára állunk át, hanem szálkásításra.

2016. jan. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!