Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan tudnék nagyobbat ugrani?

Hogyan tudnék nagyobbat ugrani?

Figyelt kérdés

Milyen izmaimat kéne edzenem ahhoz, hogy a "vertikális emelkedésemen" javítsak, és milyen gyakorlatokkal? Edzőterembe nincs módom elmenni. Egyébként a kosárlabda gyűrűt szeretném elérni :)

175cm, most körülbelül 2,8 és 2,9m között ugrom meg. :)



2016. jan. 14. 18:06
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Találsz benne sok hasznos infót, még akkor is ha terembe nem akarsz menni.

2016. jan. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

kb fél év alatt megtanulhatsz zsákolni ha betartasz mindent abból amit leírok neked.


Először is, most tél van, úgyhogy ez nehéz lesz, de így van értelme kezdeni. A legtöbb esetben nem csak az izomzattal, hanem az ugrás technikával is gond van, addig feleslegesen gyúrsz izomzatra ha nem tudsz ugrani. Ugrani a leg gyorsabb módon úgy tudsz megtanulni ha keresel egy olyan alacsony kosárpalánkot amire már tudsz zsákolni. Oda járj nagyon sűrűn, heti többször. Youtube-s videókból nézz küléönféle zsákolásokat, arra törekedj hogy minél nehezebbeket rudj megcsinálni, amelyekhez nagyot kell ugrani ( először alap 1 kezes 2 kezes zsák, majd mehet feldobásból, esetleg palánkról, aztán 180, 360 egészen a windmill-ig) ezen a ponton fogsz feltehetően megakadni, itt fogja a technikád elérni a csúcsát. Na most elkezdhetsz lábra gyúrni, és jöhet az a weboldal, amit linkeltek feljebb, vagy itt ez a videó.

https://www.youtube.com/watch?v=rcft2A73rGY


ehhez csak 2 db egykezes súlyzó kell, nemkell konditerem. Ha nagyon nemszeretnél konditerembe járni, otthon szeretnél, és nincs súlyzód, használd a kreativitásod, nézz szét otthon miket tudnál súlyként használni, és azokkal edzeni ilyesmi feladatokat. Ha csak guggolsz súllyal már az is eredményes lesz, de ha biztosra akarsz menni, nézz még a videóból pár gyakorlatot hogy SÚLLYAL elvégezd őket.


+ én még olyat csináltam, hogy 2 db egykezes súlyzóval( ha neked nincs akkor keress 2 ugyanolyan nehéz valamit 10 kiló környékén) ugráltam 5x 10-et amilyen magasra csak bírtam.


én 183 cm vagyok, még kisebbet ugrottam mint te és ezt csináltam amit leírtam neked. jó edzést ;)


https://www.youtube.com/watch?v=kRc1hq4tVCI

2016. jan. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
az előző vagyok megint, annyi kiegészítést tennék hozzá, hogy az edzés nagyon megterheli a lábat, ne felejtsd el bemelegítés után meg edzés után nyújtani őket. És valószínűleg neked is szedned kell Kálciumot és Magnéziumot, mert edzés időszakban ebből sok kell. Ha a térded kezd el fájni, próbálj glükozamint, nekem az tette helyre. Ha esetleg még gyorsabb eredményt akarsz ruházz be fehérje táplálék kiegészítőre, amit majd az izomzati edzések után kell elfogyasztani.
2016. jan. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Tegnap csak a "vádli emelést"(?) csináltam 20-20-at mind2 lábbal és ma alig tudtam lépcsőzni :D

Megfogadom a tanácsokat, és köszi az értelmes válaszért mindkettőtöknek! :)

2016. jan. 15. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!