Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Küldenétek linket erről az új...

Küldenétek linket erről az új divatról a kalóriaplusz és mínusz témában?

Figyelt kérdés

Láttam egy-két kérdést, ahol diétában és tömegnövelésben is ennyi a tanács: Legyél kalória pluszban/mínuszban.


Nem hiányos egy kicsit ez a dolog? Ha egész nap szénhidrátot meg zsírt eszem, abból nem igazán lesz izomnövekedés. Fogyás még talán, de hogyan regenerálódsz edzés után, ha nem viszel be fehérjét, csak kalóriát?


2016. jan. 16. 15:08
 1/10 Cortez70 ***** válasza:
69%
Kell fehérje is, szoktuk írni, hogy legyen meg 2g x ttkg fehérje. Nem elég a kalória plusz. Nem szoktuk azt írni, hogy mindegy az arány. Nem értem a kérdést.
2016. jan. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
Ez nem új divat, mindig is ez volt a tömegnövelés/szálkásítás alapja.
2016. jan. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__testepites__7505..


Alapból a tejföl, mint tömény zsír...meg a leves...leves...az meg mi? :D Mire jó? Sózott, ízesített, forralt víz.

Ezek mióta tiszta kaják?


Mondjátok, hogy csak szivatjátok szegényt én meg bevettem. :)


De más kajás posztoknál is látom: "Legyen meg a kalóriaplusz, akkor az már tömegnövelés."

Végülis igaz, csak nem éppen arra törekszik, hogy minimalizálja a felesleges zsírt.


Tisztelet a kivételnek, de ezt ne kelljen leírni :)

2016. jan. 16. 15:26
 4/10 Cortez70 ***** válasza:
100%
Nem értem mire akarsz kilyukadni. Ki írta, hogy elég a plusz? Nem mindegy a makrok aránya sem. De ha csak azért írtad, hogy lepontozhass minket, akkor nincs értelme.
2016. jan. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
Én ezért írtam, diétába nem fér bele a tejföl, de itt a legtöbb kérdező hobbi szinten sportol, és kezdő, ezért írták gondolom többen, amit írtak, mert nekik még a tejföl is beleférhet, ha kalória deficitben vannak, és megvan a fehérje bevitel.
2016. jan. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A sozott vizben mi is az ami nem fer bele neked a tomegnovelesbe?
2016. jan. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A fehérje mindig közel ugyanakkora, a ch mennyisége változik attól függően, hogy tömegelés, vagy szálkásítás megy. A ch és a zsír mennyisége határozza meg a kalória értékét, mert ezt a kettőt variálod. Ha kevesebb a ch, az helyettesíthető zsírral (de itt figyelni kell az eltérésre, mert a zsír 9 J/g, a ch meg 4 J/g). Szóval elvileg a csávó tejfölös bableves szarja beleférhet a dologba, ha leméri mennyi tejfölt rak bele + megbecsli a bableves kcal tartalmát (ami lófasz), és annyival kevesebb ch-t visz be. Én a gyakorlatban viszont nem ennék még tömegeléskor sem ilyet, mert én törekszem rá, hogy feldolgozatlan kaját együnk.


"Nem hiányos egy kicsit ez a dolog? Ha egész nap szénhidrátot meg zsírt eszem, abból nem igazán lesz izomnövekedés. Fogyás még talán, de hogyan regenerálódsz edzés után, ha nem viszel be fehérjét, csak kalóriát?"

Kell fehérjét bevinni, de ELEVE

2016. jan. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
ELEVE feltételezzük, hogy megvan a fehérjebevitele, ezért ezt nem írjuk ki külön, hogy "de a fehérjére is ügyelj!", mert annyira csak nem hülye, hogy ezzel nincs tisztában.
2016. jan. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Én nem pontoztam le senkit.


De már értem. Én nem gondoltam ilyen okosnak az embereket hogy feltetelezzem a megfelelo feherjebevitelt.

2016. jan. 16. 20:20
 10/10 A kérdező kommentje:
"A sozott vizben mi is az ami nem fer bele neked a tomegnovelesbe" Már az egeszseg halmazba sem fér bele, akkor a tömegelesbe sem. Feltetelezve az egyebkent normalis etrendet.
2016. jan. 16. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!