Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izmosodáshoz mennyit kell...

Izmosodáshoz mennyit kell edzeni? Hánx naponta?

Figyelt kérdés

Pár osztálytársam szerint minden nap de én olyat is olvastam hogy minden 2. nap. Most melyik?


16/L



2016. jan. 24. 16:54
1 2
 1/19 Kenzo Tenma ***** válasza:
100%
Egyik sem jó. Eleinte (kb.3 hónap) átmozgató edzésterv kell, hetente 3 és minden izomcsoportra egy gyakorlat. 3 hónap után át lehet állni az osztott edzésterve, azaz, hogy egy héten egy izomcsoportot csak egyszer edzünk, de akkor keményen szét kell bombázni. Ami pedig még nagyon fontos, fontosabb is mint maga az edzés az maga az étrend. Gondolom te is hallottál már (ki nem..), hogy az vagy amit megeszel. Ez annyiban a testépítésre is igaz, hogy ha szar kajákat eszel, akkor nem leszel izmos. Megfelelő minőségű és mennyiségű fehérjét, szénhidrátot és zsírt kell bevinni ahhoz, hogy izmot építs. Egy jó multivitamin is kell még, ha csak hobbiból csinálod is ezt a sportot. Sőt egy alap multivi9tamin minden embernek elkélne. Na meg szerintem edzenie is kéne mindenkinek, akkor nem lenne ennyi beteg ember. A regeneráció is nagyon fontos, azaz a megfelelő alvásmennyiség. Ha többet akarsz megtudni a témáról, akkor ajánlom elolvasásra a Sárga kapszula c. könyvet. Nem hosszú, de sokkal jobban leírja a sportot, mint én most ebben a pár sorban.
2016. jan. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Cortez70 ***** válasza:
Kezdőknek heti 3 napos teljes testes terv kell.
2016. jan. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
Szervezettől főg.Lehet hogy pl.nekem kell a heti5 de másnak elég heti3.
2016. jan. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Igen, ez csak hobbi :D jobban akarok kinézni. 45 kilós csontváz vagyok és ebből elegem van.

Eszek rendesen. Cottage cheese meg minden. Szénhidrát is megvan. Multivitamint meg majd veszek.

Még valami. Otthoni edzek.

2016. jan. 24. 17:05
 5/19 A kérdező kommentje:
Azért is érdekel lt a dolog mert ugye tegnap edzettem de izomláznak semmi jele. És úgy érzem hogy ma is kéne edzeni
2016. jan. 24. 17:06
 6/19 Kenzo Tenma ***** válasza:
#5 Az izomláz hiánya nem jelenti, hogy nem ért semmit az edzés. Én tegnap csináltam teljes karedzést, mégsem érzek erős izomlázat, csak egy hangyányit.
2016. jan. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Fehétjeszeletet is eszek :)
2016. jan. 24. 17:09
 8/19 Cortez70 ***** válasza:
Az izomláz nem feltétele a fejlődésnek.
2016. jan. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Gimnasztikai labdát kéne venni? Csak mert nagyon mozgékony vagyok es muszáj levezetnem
2016. jan. 24. 17:10
 10/19 Cortez70 ***** válasza:
Súlyzót vegyél vagy menj le rendes terembe edzeni.
2016. jan. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!