Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek rendben van a...

Szerintetek rendben van a testépítők étrendjében ez a sok fehérje?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés azért merült fel bennem, mert én is nagyon sok fehérjét vittem be napi szinten, de mindenhol azt hallottam, hogy a túl sok fehérje káros, a májnak sem tesz jót és bőven elég lenne, ha heti 1x ennénk húst.


Na én ezt most ki is próbáltam a héten, kevesebb húst eszek. Az eredmény az az, hogy teljesen legyengültem és fáradt vagyok. Lehet a kettőnek semmi köze egymáshoz és szimplán elkaptam valamit, de ezen elgondolkodtam, hogy lehet emiatt érzem így magam.


Ti erről mit gondoltok?


2016. febr. 3. 14:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

--gömb--


Nettó baromság, hogy a sok fehérje káros. Ha valakinek eleve van valamilyen szervi problémája, akkor okozhat gondot, de ez nem a "sok fehérje" miatt van önmagaban.


Heti egyszer egyél húst, persze. Az ilyen bölcsességek nálam detonációval fenyegetnek. És nem is a húsról van szó, mert én se nagyon eszek, hanem a protein mennyiségről.


Amúgy nálam ugyanaz van mint nálad. Most igy télen semmi komoly fehérje bevitelem nincs. Látszik is a formán meg az edzéseken is.

2016. febr. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Heti egyszer enni húst OK (napi 6 is, persze), de akkor másból kell fehérje a többi napon.


Én sosem eszem húst és ez nekem jó. Heti 1-től megvadulok, majd vega leszek, főleg, ha csirke, tapasztalat.


De természetesen nagy súlyt fektetek a napi (sőt, napi kétszeri) komplett állati fehérjebevitelemre. Mert az kell.


A hús egészségessségéről sosem vitázom, engem nem érint, de elég jó, tápanyagdús, rendes ételnek tűnik, legalábbis a minőségi fajta.


Akkor gyengülök le, ha kevés a kalória vagy sok a szénhidrát (vagy kevés az alvás vagy sok a stressz, nem süt eleget a nap...etc.). De nem eszem sok fehérjét, csak elegendőt. Mert a túl sok valóban nem jó. De azt kevesen érik el, inkább csak a feleslegesen drágán étkezés kategóriába kerülnek, ami egyes csoportok szerint káros, én annyira nem gondolom azt, de nem értek hozzá.

Nekem megvan a saját, egymástól nem túl messze levő alsó és felső fehérjelimitem s azt tartom tiszteletben. De ez speckó étrend.

2016. febr. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Legfeljebb a 2 gramm/testsúlykilógramm feletti mennyiséggel lehet vitatkozni. De az sem túl sok.
2016. febr. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A heti egyszer hús akkor állja meg a helyet, ha másból fedezed a fehérjét, de a legelvakultabb orvosok szerint is kell a fehérjebevitel, és nem elég csak növényi forrásból fedezni, mert az sem jó. A magas fehérjebevitel akkor káros, ha eleve szervi problémád van. Jönnek a köszvénnyel még sokszor, most voltam laborban, 5 éve kb 200-300 gramm között van a napi fehérjebevitelem, és nem hogy köszvényem nincs, a minimális határérték alatt vagyok, azt mondta az orvos egyek több húst, mikor megmondtam mennyit eszem, nézett csak, csak azzal nincsenek sokan tisztában hogy a c-vitamin csökkenti a purin szintet, ezért fontos a normális vitamin bevitel.
2016. febr. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Cortez70 ***** válasza:
Kérdés, hogy mi a sok? Mert a 2g x ttkg körüli mennyiség egyáltalán nem sok.
2016. febr. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Bizonyos szint felett, lehetnek kellemetlen mellekhatasai, de meg akkor se karositja a szervezetet. De ugyanez mar nem igaz pl. a cukorra, megis osszemossak oket.
2016. febr. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ez még normális mennyiségű fehérje, amit egy testépítő, sportoló bevisz. Egy átlag embernek is több kellene, mert aránytalanul sok szénhidrátot és zsírt zabál a többség. Ezért van ennyi elhízott ember.

Ha a hús mellé megy zöldség, az nem okozhat bajt. Meg amúgy sem, csak ha zsíros pörköltlében úszik, és ebből megeszik valaki naponta fél kg-t, jó kis fehér lisztes nokedlivel. :)

2016. febr. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem 2-2,5 gramm megy így tömegelés alatt.
2016. febr. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ja, szerintem sem sok, amit egy normális testépítő bevisz. Hogy a 120 kilós izomtalan, hájas Pistike 360 grammot tol, az speckó eset.


Am]gy kérdező, hol hallottad, hogy heti egyszer kléne húst enni? Én ezt még sosem hallottam, pedig rengeteget foglalkozom a táplálkozás témával... Azzal, hogy egyáltalán ne együnk húst, találkoztam már, de hogy heti egyszer... Ezt nem is értem. Ha káros, akkor 0, ha nem, akkor miért pont heti 1, ha fehérje naponta kell?

S heti egyszer mennyi? 10 deka vagy 2 kiló? :D Nem mindegy. Egyik sem szimpatikus, 10 dekát else kezdek enni, 2 kiló pedig felesleges terhelés és zsír vagy energia lesz a nagy részéből, hát kell az nekem ilyen drágán? Szóval mennyiség nélkül ez főleg semmitmondó.


De ha józan ésszel belegondolok... Van egy mindenevő állat, ami persze, ha hozzájut, megeszik más állatokat... Ez annyira természetes ezen a bolygón, miért is lenne durván káros számára ez? A modern élelmiszeripar termékei kicsit már mások, de az nemcsak a húst érinti, hanem mindent. A hús összetétele is egész jól összepasszol a test igényeivel, nagyságrendekkel jobban, mint a kenyéré...

Max. olyantól tudom elképzelni az ilyen butaságokat, akinek az a célja, hogy beteg legyen az ember. Vannak ilyenek.

2016. febr. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Dogmatix91 ***** válasza:
100%
Akkor lehet ártalmas a sok hús, hogyha nem eszel mellé megfelelő mennyiségű zöldséget. Ha csak húst eszel meg rizst akkor elsavasodik a szervezet
2016. febr. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!