Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek rendben van a...

Szerintetek rendben van a testépítők étrendjében ez a sok fehérje?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés azért merült fel bennem, mert én is nagyon sok fehérjét vittem be napi szinten, de mindenhol azt hallottam, hogy a túl sok fehérje káros, a májnak sem tesz jót és bőven elég lenne, ha heti 1x ennénk húst.


Na én ezt most ki is próbáltam a héten, kevesebb húst eszek. Az eredmény az az, hogy teljesen legyengültem és fáradt vagyok. Lehet a kettőnek semmi köze egymáshoz és szimplán elkaptam valamit, de ezen elgondolkodtam, hogy lehet emiatt érzem így magam.


Ti erről mit gondoltok?


2016. febr. 3. 14:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
#10: Csak állati termékekkel is megvannak egyesek nagyon sok évig, s ugyanúgy egészségesnek érzik s tartják magukat, mint az antagonisztikus megfelelőik, a vegánok. Úgy tűnik, mindkét műfajjal simán lehet élni évtizedekig, persze nem triviális jól csinálni.
2016. febr. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Tavaly voltam egy középkori múzeumban. Ott volt kiállítva egy kard, meg nem mondom, hogy kié. Az a kard 190 centi hosszú volt, tömör edzett acél. Azt a kardot régen órákon keresztül használták csatában(miközben több tíz kilós péncél volt rajtuk). Ott volt mellette egy leírás, ami szerint a gazdája - tényleg nem emlékszem, de valami nagy hadvezér volt - 230 centi körül lehetett és EGY KÉZZEL forgatta a kardot, a másikban a pajzs volt. S nem volt olyan kirívó eset.

Arra akarok kilyukadni, hogy ezeknek az embereknek kellett rendesen a fehérje a testükbe, nem hiszem, hogy fél kiló hússal beérték hetente.


Kicsit ugorva az időben, szerintem ha elég zöldséget eszel, akkor semmi gond nincs a hússal. A fehérje meg alapszükséglet. Az összes szőrzetünk, az immunrendszerünk aminosavakból áll. Egyszerűen alapvető.

2016. febr. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Van,akinek jobban tolerálja a szervezete ezt az elsavasodás dolgot,de szerintem a #10 esnek igaza van,csak savas ételektől egy idő után azért lehet bajunk.

A zöldség meg hát ugye alap,a rostok,vitaminok,ásványi anyagok miatt.

2016. febr. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Csak azt tudom, hogy van, aki megvan állati étrenden, úgyhogy az emberi test elvileg elviseli. Aztán persze mindenki más, van, aki nem működik szénhidrát nélkül, pedig a testnek az sem kell elvileg.

Jó, ha kitapasztaljuk, mi hogyan működünk.


A méretek és az aktivitás is számít, de senkinek nem elég heti fél kiló hús fehérjeként, ez inkább egy napi adag.

Amúgy a nehéz kard egy dolog, egyszer egy cosplayes srác mesélt, hogy hány kilós a páncélja és meddig tanult meg járni benne s ő aztán elég megfontoltan lépdelt, a csatában azért némi fürgeség sem árt, minden ellen a páncél se véd...

Eh, elpuhult dekadens ivadékok vagyunk. Na ezért kell edzeni s mellette is csinálni ezt-azt. Máig elhűlök az akkor 27 éves volt osztálytársam kijelentésén (s ő még egész sportos csaj volt), hogy neki untig elég mozgás délben átmenni a szemközti pékségbe pogácsáért... Nem tudom, meddig fog tudni járni ilyen hozzáállással.

2016. febr. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Cortez70 ***** válasza:
Utána majd rendeli házhoz a pogácsát. ;)
2016. febr. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!