Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Plusz súllyal végzett tolódzko...

Plusz súllyal végzett tolódzkodásnál, illetve húzódzkodásnál mekkora ismétlésszámmal dolgozzak?

Figyelt kérdés
Tolódzkodásnál már elértem a 2x20-0t. Húzódzkodásból is elakarom érni a 2x20-at. Ha ez megvan, utána melyik módszerre váltsak át? 3x8, 3x10, 5x5?
2016. febr. 15. 09:37
 1/7 A kérdező kommentje:
2x20-at*
2016. febr. 15. 09:38
 2/7 anonim ***** válasza:
3-4*10 ismétlés körüli jó, én húzódzkodásnál 5 ismétlésig nem mennék le, ott már kevésbé tudsz hátból dolgozni.
2016. febr. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Edzésről edzésre akasz magadra nagyobb súlyt. Minnél kisebb lépcsőkben mész fel annál jobb. Ha tárcsákat akasztasz fel akkor 1,25kg-al növeld a terhelést és ezzel csinálk amennyit bírsz. Ahogy nő a terhelés úgy fog csökkenni az ismétlésszám. Ezt csináld addig míg eléred az 5 ismétlést. Ekkor kezd előről. Mikor megint eléred az 5 ismétlést már nagyobb súllyal leszel képes 5-öt húzni.
2016. febr. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam tolódszkodásnál, hogy felakasztottam egy 10 kilós tárcsát, ha azzal megvolt a 12 ismétlés még egy 10-est, ha azzal is még egy 10-est, így tovább. Nem látom értelmét ezeknek a heti 1,25 vagy 2 hetente 2,5 kg-os emeléseknek, mint ahogy fekvenyomásnál sem. "hirtelen" változtatás kell, hogy alkalmazkodjon --> fejlődjön az izom, ha nem sokkolod egy minimális differenciával időről időre, hanem finomkodsz a kis súlyos fokozatossággal, megállsz.
2016. febr. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kis sulyos fokozatossagnak az a lenyege, hogy minden edzesen egy uj terhelest, egy uj ingert adsz az izmaidnak ami novekedesre osztonoz. Az, hogy ugyan azzal a sullyal probalsz egyre tobb ismetlest csinalni nem jelent uj terhelest az izmaidnak nincs mihez alkalmazkodni ez csak kezdetben fog mukodni.
2016. febr. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Te komolyan azt hiszed, hogy ha növeled a súlyt pár %-al, az új terhelést jelent? Éppen hogy ez nem jelent neki semmi újat, tegyük fel tolódszkodsz egy átlagos napodon 20kg-al 10-et, egy jobb napodon megcsinálod ugyan ezt 22-25 kilóval simán, rosszabb napodon 15-el se tudsz 10-et. Fölösleges 1,25-ös tárcsával, de alap gyakorlatokban még 2,5-össel is bohóckodni...
2016. febr. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen komolyan azt hiszem mivel két egymást követő edzésen semmi értelme ugyan azzal a súllyal edzeni. Te adsz egy új terhelést havonta vagy két havonta én meg minden edzésen. Épp akkorát amihez tud alkalmazkodni. Alapgyakorlatoknál szintén. Ha lennének fél kilós tárcsáim holnap 161kg-al guggolnék nem 162,5-el.
2016. febr. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!