Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A Scitec Mega daily One Plus...

A Scitec Mega daily One Plus vitamintartalma nem túl sok?

Figyelt kérdés
Pl a B2 vitamin tartalma kb 3600%-a az ajánlott napi adagnak. Utána olvastam és a szervezet legfeljebb 3mg-ot képes feldolgozni (ami kb 200%) a többi vizelettel távozik. Szintén folsav van benne kb napi adag 4000%-szoros dózisban. Szóval rengeteg anyag szerintem unreálisan magas mértékben van benne. Ez nem túl sok. Tudom hogy a vitamin jót tesz de igenis létezik úladagolás és sokszor a túladagolás rosszabb mint a hiány. Megéri ilyet venni vagy inkább a Biotech One a Day amiben többnyire csak 200-300%-os túllépés van

2016. febr. 19. 07:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem sok, én 11 éve fogyasztok "unreálisan magas" mértékű vitaminokat, a Mega Daily Pne Plus-nál is komolyabb készítményeket, nem hogy semmi bajom nincs, de még jóval egészségesebb is vagyok, ráadásul a koromnál fiatalabbnak nézek ki - nyilván nem csak a vitaminok miatt, hanem az egészséges életmód (étrend+sport) miatt, de annak elengedhetetlen része a megfelelő mikrotápanyag-bevitel.


(Volt azóta 2 érettségi találkozóm is, durván látszik, hogy ki az, aki odafigyel az egészségére és ki az, aki nem, simán van látványra 10 év korkülönbség.)

2016. febr. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem lehet sok, én is ezt szedem már évek óta, de mellette még szedek C-1100-as vitamint, CALCIUM- MAGNÉZIUM tablettát, OMEGA3 kapszulát is. De egyszer sem tapasztaltam, hogy valami bajom lett volna tőlük Sőt, én is azt mondhatom, hogy sokkal egészségesebben, frissebbnek, fiatalosabbnak, erősebbnek érzem magam ettől a vitamin készítménytől, valamint amiket még pluszban szedek mellette. De nem csak a táplálék kiegészítők miatt érzem magam ilyen formában, hanem a megfelelő életmódom, a rendszeres sportolás, és a helyes táplálkozás is hozzásegít, hogy jó állapotban érezhessem magam.
2016. febr. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem,nem sok.

Igen,van túladagolás,de csak a zsírban oldódóknál(A,D,E,K),és ott se könnyű túladagolni.D vitamin pl 12 µg (Napi mennyiség több mint 200% át írják oda) van benne,pedig a szervezet nyáron akár napi 20000-t is képes leszintetizálni.

+Azért azt hozzátenném,hogy a napi mennyiség meghatározás már akkor is elavult volt,amikor létrehozták,nem ha azt nézzük,hogy mostanra szinte csak feldolgozott élelmiszereket fogyasztunk,több szennyező anyag a környezetünkben,több stressz,sport stb.meg itt az influenza szezon.

Szó mi szó,szerintem vízben oldódókat nem lehet túladagolni.

Ha hülyeséget írtam,javítsatok.Köszönöm.

2016. febr. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Messze nem túladagolás, a hivatalos adag 50 kilós néniknek van kb, és nekik is kevés. Egy sportolónak, sokkal több kell, ez egy alap vitamin, multi pro pl még nagyobb dózisokat tartalmaz, ott kezdődik egy vitamin.
2016. febr. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. márc. 2. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!