Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ti melyik multivitamint...

Ti melyik multivitamint vásárolnátok meg?

Figyelt kérdés

Bocsánat, már egyszer feltettem ezt a kérdést, de nem kaptam sok választ és ma délután fogom megvenni a kettő közül az egyiket, csak nem tudom, hogy melyiket válasszam.


A két multivitamin összehasonlítása: [link]


Az alapvető különbség köztük, hogy az egyik tabletta (napi adag = 12 darab), a másik pedig lágykapszula (9 darab / nap). Melyik hasznosul jobban a szervezetben?



2016. febr. 27. 08:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Én 11 éve fogyasztok "mega dózisú" vitaminokat, de ezek az adagok még nekem is soknak tűnnek.


Szuper élsportolók sem fogyasztanak ennyi B-vitamint, teljesen fölösleges.

A B-vitaminokból az irányadó szám mg-ban vagy mcg-ban (attól függően, hogy mg-os vagy mcg-os nagyságrendű az adott B-vitamin) az 50.

Esetleg el lehet menni 100-ig, ha több részletben veszed be vagy nyújtott felszívódású és tényleg magas az igénybevétel (sportban, munkában, stb.)


Az 1200 NE E-vitamin nagyjából a fölső határ, teljesen fölösleges pénzkidobás annyit szedni belőle, 200-400-800 NE (életmódtól függően) bőven elég (nekem a 400 bevált).

Arról nem is beszélve, hogy ha nem kevert tokoferoll-tartalmú, hanem csak a legelterjedtebb alfa, akkor az nem is annyira hasznosul, mert hiányzik a béta, gamma, delta.


A vas és a réz nagyon durván sok, bár az átlagembernél a vashiány és a rézhiány jellemzőbb, de ezeket túl lehet adagolni hosszú távon és sok problémát okozhatnak.


Ezek mellett meg a cink kevésnek tűnik, én alapból 30-50 mg cinket fogyasztok naponta, de mellette levesebb vasat és rezet. Ezek az ásványi fémek viszont a megfelelő arányban fogyasztva fejtik ki az optimális hatásukat.


A jód brutálisan sok, hosszabb távon pajzsmirigy problémákhoz vezethet, ha már most van egy kis pajzsmirigy túlműködésed, amiről esetleg nem is tudsz, akkor egyenes út vezet a göbök kialakulásához és a struma műtéthez.


Mondhatnád, hogy akkor csak fél- vagy harmad adagot szedsz naponta, de akkor meg a kalcium és a magnézium kevés lesz, miközben a B-vitamin komplex még mindig aránytalanul sok marad.


Az omega3 meg teljesen hiányzik belőle.


Én NEM VENNÉM MEG egyiket sem, nem tudom az árukat, de akkor sem.

Egy Multi Pro Plus vagy egy Daily Vita-Min kiegészítve C-vitaminnal, kalcium-magnéziummal és omega3-mal lényegesen jobb választás lenne, szerintem.

2016. febr. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tartalmas válaszodat :) Multi Pro Plus van itthon, de nem jött be, rosszul voltam tőle, nem szimpatikusak nekem a Scitec termékei, esetleg a BiotechUSA Daily Pack jöhet még szóba vagy a kérdésemben említett vitaminból egy gyengébb csomag (pl ez: [link] + hozzá Kalcium-Magnézium, C, Omega3)
2016. febr. 27. 09:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Sokan a lecitint nem bírják, próbáld meg a lecitin kapszulát kihagyni a Multi Pro-ból, hogy akkor is rosszul vagy-e tőle.


Szerintem jó lehet a második elgondolás.

2016. febr. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!