Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen étrend-kiegészítőket...

Milyen étrend-kiegészítőket ajánlatok?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem súlyzós edzéseket. Tavaly váltottam életmódot, diéta + sport, akkor kiegészítők nélkül. Kb. 2-3 hónapja járok terembe, emellett most megkezdődött a bringaszezon.

Elkezdtem fehérjeturmixot inni (egyelőre csak edzés után), más kiegészítőt nem eszek, nem szedek.

Célom: egy egészséges, szép női test. Zsírégetés, mellette izom felszedése (egyelőre kezdő effektus szépen működik.

Csak nem tudom, kellene-e a fehérje mellé valami?

Az étrendem kiegyensúlyozott, így kell mellé valamilyen vitamin?

Ezzel szemezgetek, vélemények?

[link]


Vagy esetleg milyen vitamint lenne érdemes szednem, ami árban is baráti, és el is lát a szükséges mennyiségekkel?


Illetve: 43 éves vagyok, az életemnek a felét túlsúlyosként éltem át. A teher cipelése az ízületeimnek kissé betett, mióta fogytam, rengeteget javult. Gyakorlatilag már nem fájnak, a súlyzós edzést is bírják.

Így érdemes költenem valamilyen ízületvédőre? Ha igen, mit ajánlotok? Esetleg kollagéntartalmút, segítségként pluszban a bőrömnek is?

Vagy felesleges pénzkiadás lenne?


Szeretném minél olcsóbban kihozni a dolgokat, de nem szeretném, ha valamilyen hiány betenne... szóval csak úgy reálisan.


Köszönök minden választ előre is.


2016. márc. 12. 10:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Vitamint kell mindenkep [link]

Van benne hal olaj es izuletvedo is

2016. márc. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Egy jó multivitamin pakk az alapja az egésznek.

Az a Vitaking-es elég jó, más kérdés, hogy a napi adagot 140-150 Ft-ból is ki lehet hozni, ha nem ragaszkodunk egy márkához.


Amire szerintem érdemes költeni, az az omega3, én napi 4 db 1000 mg-os kapszulát eszem (ez a vitaminokkal együtt bőven belefér napi 200 Ft-ba), mellette még lenmagolajat iszom naponta 3-5 evőkanállal.

Közvetlenül érezhetően jó hatással van az emésztőrendszerre és az ízületekre, porcokra (konyha nyelven szólva beolajozza őket).

Hosszú távú hatása pedig állítólag az, hogy lassítja az öregedést azáltal, hogy a DNS telomereit védi (ezek azok a kis részek, melyek minden osztódással kisebbek lesznek, végül elfogynak és a sejt nem tud tovább osztódni, vagyis meghal).


Amire szerintem nem érdemes költeni, ha nincs akut probléma, azok az ízületvédők.

Az étkezési zselatin tized annyiba (sem) kerül, hatása pedig ugyan az - csak lassabb, ezért nem elég akut probléma esetén, viszont megelőzésre tökéletes.

Én kb. 10 gramm zselatin port rakok az edzés utáni turmixomba, heti 4-szer edzek, máskor nem fogyasztom, de már évek óta nem recseg semmim, pedig régebben szokott a térdem, csuklóm, vállam.


Mivel az étkezési zselatin tulajdonképpen kollagén, ezért a drága kollagéntartalmú étrend kiegészítők számomra a legnagyobb lehúzás.

2016. márc. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A legfontosabbak: C-vitamin, D-vitamin, halolaj, magnézium. Ha alacsony a kalciumbeviteled akkor az is.

Meg nem árt néha megenni egy doboz egyszemes multit.

2016. márc. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi srácok. :)

Még egy hülye kérdés... mivel úgy tudom (nincs kizárva, hogy rosszul), az edzések növelik meg nagyon a vitamin szükségletet, elég-e, ha pl az 1-es válaszoló által ajánlott csomagot pl. csak az edzéses napokon szedem?


Próbálok minél olcsóbban kijönni... az egészséges kaja kijött anno abból, hogy nem költöttem nasikra, üdítőkre, péksütikre. A terembérletre a lerakott cigi ára megy úgymond... de ezt már nem tudom miből fedezni, ez plusz költség, tehát jó lenne, ha csak a legszükségesebb kiadásra tudnék szorítkozni... (lakáshitel, kamasz gyerek, hadd ne soroljam... :D ).

2016. márc. 12. 11:27
 5/13 anonim ***** válasza:

Igen, az edzés növeli a vitamin- és ásványi igényt, de ez nem csak az edzésnapokra vonatkozik, hanem a pihenőnapokra, a regenerálódás miatt.

Ha "edzős életmódot" folytatsz, akkor minden nap több vitamin kell, nincs olyan hogy egyik nap olyan az életmódod, amikor több kell, másik nap meg olyan az életmódod, hogy kevesebb kell, rendszerben kell gondolkodni és hosszú távon.

2016. márc. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem ez a pakkom:


multivitamin: Scitec Daily Vita-Min, 41.- Ft/nap

B-komplex: Scitec B-100, 40.- Ft/db, félbetörve 20.- Ft/nap

C-vitamin: 2 db JutaVit C-vitamin D-vitaminnal, 14.- Ft/db, 28.- Ft/nap

E-vitamin: MyProtein E-vitamin, 18.- Ft/nap

Kalcium-magnézium: Scitec Ca-Mg, 17.- Ft/nap

Omega-3: 4 db MyProtein halolaj, 12.- Ft/db, 48.- Ft/nap


Ez összesen 172.- Ft/nap


E mellé edzések után (heti 4-szer) szedek még JutaVit Magnézium-B6-ot (16.- Ft/db) meg Biotech USA 100 mg cink tabletta negyedét (25 mg-ot, kb. 5.- Ft).


Ez havonta kb. 5500.- Ft, szerintem nem sok, kb. annyi vagy még kevesebb, mint egy komolyabb vitamin pakk, viszont ez nekem személyre szabottabb, nekem megfelelőbb.

Az igaz, hogy első alkalommal egyszerre többet kell fizetni érte, mire mindent megveszel, de utána már lehet folyamatosan pótolni azt, ami épp elfogyott.


Az étkezési zselatin meg tényleg filléres tétel, ha fél vagy 1 kg-os kiszerelésben veszed.

2016. márc. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Közben átnéztem a builderes listát, és ezt szedtem össze... így szállítással együtt 13.000-ből jönne ki egy 100 napos adag (ez így már viszonylag baráti lenne... kérdés, ez így elég lenne-e?


C-vitamin 1000 mg

[link]


Ca-Mg (500-250 Mg)

[link]


D3 vitamin (62,5 µg)

[link]


Halolaj

[link]

2016. márc. 12. 11:52
 8/13 anonim ***** válasza:
És a többi vitamin, ásványi anyag?
2016. márc. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

B vitamint nem akarok szedni... az nálam iszonyatosan étvágygerjesztő (tapasztalat). Na meg bízom benne, hogy egy kiegyensúlyozott étrenddel azért megy be valami kaja útján is.

Tehát nem a full compact változatot keresem, hanem úgymond azt, amivel már a normál igényt fedezem.

2016. márc. 12. 12:04
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia.

Feh3rje turmixot hagyd. Kajálj tisztán. Olcsobb es jobb.

Már én is csak néha iszom. 46ffi.

2016. márc. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!