Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fekvenyomás, Működik ez így,...

Fekvenyomás, Működik ez így, van értelme, meddig?

Figyelt kérdés

Hali.Remélem mindenki érdeklődését felkeltette a kérdés címe.

A kérdésem a következő lenne:

Mivel a fekvenyomás gyilkolja a vállízületet,ezért többen is (pl Kathi Béla) úgy nyom,hogy nem engedi le teljesen.

Mennyivel kell mell felett megállítani,ez milyen izmot kapcsol ki a munkából,és kb hány % ban?

Ha így nyomok,hogy marad még hely a mellem,és a rud között,akkor nagyobb súlyt fogok tudni használni,de a kérdés,hogy így is dolgozik a mellem?

válaszokat előre is köszönöm.minden választ értékelek.



2016. márc. 12. 10:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nem. Engedd le teljesen és tanulj meg fekvenyomni, ne a bélából indulj ki. Ha rendesen bemelegítesz, helyes a technika és a képességeidhez mérten nem használsz túl nagy súlyokat nem lesz gond a válladal.
2016. márc. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
normálisan nyomjál fekve
2016. márc. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Sowilo ***** válasza:
100%

A vállfájásnál az szokott lenni a probléma, hogy nem hidalsz rendesen. Így látatlanban is szinte 100%-ra megmondom.

https://www.youtube.com/watch?v=4T9UQ4FBVXI

Magold be a videót.

2016. márc. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Nagyon jó a kérdésed!

Bár én nem teljesen erre fogok válaszolni.

De köztudott,hogy igen gyakori a vállfájás azoknál akik rendszeresen évekig edzenek.

Mivel személyesen is érintett vagyok a dologban így én a következőket olvastam tapasztaltam meg.Szóval a nyomógyakorlatokkal és rossz testtartással,stb sikerült anno mindkét rotátorköpenyemet elcseszni.Erre való utalásokat találni a neten.Miképpen lehet kivédeni vagy javítani a vállfájáson.Vannak speciális gyakorlatok amik erősítik a rotátorköpenyt.Ezeket be kell építeni az edzésekbe.

Alaposan melegítsd be a vállízületeidet(is).Piramis rendszerben haladj felfelé a súllyal.Nem túl széles fogással,karok a testhez közelítenek.Nem pedig merőlegesek!

Így ha nem is óriási súlyokkal,de újra tudok fekvenyomni!

De 45°C-on így is csak kézi súllyal megy vagy keretben.

Ja és ízületerősítő,omega 3 menjen folyamatosan.

F40+

2016. márc. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Szerintem is a túl széles fogás az egyik ludas. A másik, hogy lassan kell lépni a súlyokkal, meg eleget pihenni a szériák közt.
2016. márc. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Kathi Bela sem viccbol nem engedi be teljesen a sulyt...

amiota leszakadt a bicepsze csak igy tud nyomni

a fekvenyomasnal szerintem az egyik legfontosabb a teljes mozgastartomany foleg az also pont mert ott fogja a legtobb terhelest kapni a mellizmod

szoval nyugodtan engedd csak te teljesen

2016. márc. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Hat nem tudom sracok..itt mindeki azt irja,h le kell engedni,csak mindenhol azt is irjak,hogy lent rossz helyzetbe kerul a rotator koperny korul minden,es ki lehet valamit ott lyukasztani vele.a lenyeg,hogy valahogy ki akarom vennei az edzesbol,+helyettesitem egykezes nyomassal is.

2perc pihenom volt,megis mind2 vallam beszart tole.

2016. márc. 12. 14:11
 8/20 A kérdező kommentje:

ja es mingyart megnezem a videot,de ahogy eddig en nyomtam:

Nem eroemelo poz (szoval nincs hidalas annyira mint naluk)

Lapocka megfeszit,csuklo egyenes,sarkad hatrahuzod,segged megemeled.

2016. márc. 12. 14:12
 9/20 anonim ***** válasza:
A rossz kivitelezés és a képességeidhez mérten túl nagy súly használata cseszi szét a rotátorköpenyed nem a teljes leengedés. De ha te jobban tudod, akkor nem értem minek kérdezel.
2016. márc. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Tessék:)


[link]

2016. márc. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!