Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzés után gyors vagy lassú...

Edzés után gyors vagy lassú szénhidrát kell?

Figyelt kérdés
Turmixba mit tegyek? Lassút vagy gyorsat?

2016. márc. 13. 11:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Én személy szerint sosem foglalkoztam ezzel. Edzés után 1-1,5 órával kajálok rizset,tk kenyeret vagy valami ch-t és kész. Sosem volt ebből bajom.

Amúgy sokan a gyors ch-tól vannak odáig..

2016. márc. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Én úgy érzem, hogy nekem jobb a gyors ch.

Mifelénk alap a fehér kenyér, így elég nagy kísértés ez nekem, ezért edzés után gyors ch-ként ezt eszem, de csak tömegelés alatt.

2016. márc. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
55%
Nem "kell" gyors ch soha.
2016. márc. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Nem kötelező, de edzés után mehet.
2016. márc. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Valter6672 ***** válasza:
Nagysúlyos edzések után szoktam inni 30 gramm szőlőcukrot kb, amikor semmi életerő nincs bennem. Mostanában nagyon megoszlik a vélemény, hogy kell-e vagy nem.
2016. márc. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Edzés után a fehérje turmixba gyors felszívódású szénhidrátot tegyél.


Egyetlen időpont van, amikor indokolt lehet a gyorsan felszívódó szénhidrátok szedése, ez pedig az edzés utáni időpont, amikor a glikogénraktárak visszatöltése az elsődleges feladat. Ilyenkor ezt minél gyorsabban célszerű megtenni, erre pedig a gyorsan felszívódó egyszerű szénhidrátok felelnek meg leginkább.


Persze kivétel lehet ez alól a diéta, ahol aki nehezen tudja ledobni magáról a kilókat, aki diétázik annak jobb tartózkodni a gyors felszívódású szénhidrátoktól még edzés után is.

2016. márc. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
73%
Utolsó! mutass egy bizonyítékot arra,hogy a glikogén raktárakat azonnal pár percen belül vissza kell tölteni különben jujj mi lesz? És ne shop builderes cikket, vagy tápkieg reklámot. Komplex ch ugyanúgy visszatölt, semmit nem ad hozzá a fejlődéshez a gyors ch edzés után sem. Humbug az egész
2016. márc. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

#7

Tessék, akkor magyarázd el a saját szavaiddal a biológiai folyamatát az állításodnak.

2016. márc. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
68%
Nincs anabolikus kapu, legalábbis amit ti annak neveztek ez minimum egy 4-6 órás szakasz nem 5 perc, komplex ch ugyanúgy visszatölt, akkor mi az istennek akarsz cukrot zabálni, azon kívűl, hogy ezzel mossák az agyatokat pusztán haszonszerzés céljából? Egyetlenegy tanulmány nincs arról, hogy az edzés utáni gyors ch bármilyen jellegű fejlődéskülönbséget jelentene a komplex ch-val szemben. A testépítés szempontjábol jelentős folyamatok egyike se gyorsan végbemenő folyamat.
2016. márc. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
30%

Idáig rendben van, de milyen biológiai folyamatok játszodnak le az állításod hátterében?

Az a gond, hogy fingod sincs, csak mondod, amit olvastál valahol.

2016. márc. 14. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!