Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Főt burgonya diéta, szénhidrát...

Főt burgonya diéta, szénhidrát szempontjából Jobb?

Figyelt kérdés
Érdemesebb azt enni rizs helyett ? A célom a kevesebb szénhidrát bevitele ezért is kérdezem
2016. márc. 15. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindkettő gyors felszívódású, a rizsér legalább zöldségekkel lassítani lehet.... Vagy ott a barna rizs.

Nálam a krumpli alapból tiltólistás, én inkább a bulgur, hajdina, zöldségek felé hajlok, mint ch forrás.

2016. márc. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem rossz a főtt krumpli. 50-60 körül van a GI-je, ami még jobb is, mint a rizsé.
2016. márc. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sokan nagyon félreértelmezitek a GI-t. A GI 100g-os adagokra vonatkozik. Tegyük fel hogy 70g ch-t kell bevinnie a kérdezőnek és ezt megteszi 100g rizzsel(70g ch,GI~65) VISZONT ha ezt burgonyából(16g ch, GI~58) akarja bevinni akkor meg kell belőle ennie 450g-ot ergo hiába alacsonyabb a GI-je a burgonyának akkor is 4,5 ször annyit kell belőle megenni mint rizsből és így jóval nagyobb inzulinreakciót vált ki mint a rizs.
2016. márc. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudod csökkenteni a ch-t, ha kevesebb ch-t eszel, teljesen mindegy, hogy az rizs vagy krumpli.
2016. márc. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kíváncsiságból elolvastam az angol wikipedia cikket a GI-ről, és ott nem ezt írja. Azt írja, hogy általában 50g szénhidrátra nézik. Tehát 50g glükóz vs. annyi krumpli, amiben 50g CH van.
2016. márc. 16. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!