Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez akkor milyen edzésnek számít?

Ez akkor milyen edzésnek számít?

Figyelt kérdés

Ez a kérdésem előzménye

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__testepites__7660..


Az itt említett teljes testes edzésem 3 napja egy héten így néz ki. Pontos nevét nem tudom mindnek


Mell:áthúzás

Hát: döntött törzsű evezés

Tricepsz: fej feletti nyújtás/kinyomás

Bicepsz: az alapegykezes emelés

Váll: oldalemelés nyújtott karral



Mell: tárogatás

Hát: vállvonogatás

Tricepsz: döntött törzzsel való kar kinyújtás

Váll: magam előtti emelés

Bicepsz: befeléfordított karral való emelés


Mell: tolódzkodás

Váll: oldalemelés, pár hete abbahagytam a vállbólnyomást mert nem éreztem jónak számomra így ezt kétszer csinálom egy hérem

Hát: húzódzkodás, ezt pár hete sikerült szereznem hozzá rudat csak azóta csinálom, előtte egykezes evezés

Bicepsz: kifelé fordított karral való emelés


Hasra 25 percet szánok mindig, Lábemelés és hasprés

Lábat hagytam. Arra tényleg nem fejlődtem semmit és biztosan rossza a genetikám hozá. Családi örökség, hogy alig van vádlim, combom. Annyit nem ér az edzése okozta szenvedés és hányinger, hogy amit elérek az egy átlagos láb legyen


Ez akkor rossz? Vagy jó lesz ha beszerzek plusz súlyokat? Ha igen, mennyit?


2016. márc. 19. 18:19
 1/9 Cortez70 ***** válasza:
Ez szar. Alapgyakorlatokra kellene rámenned. Guggolás, fekvenyomás, evezés rúddal, nyomás mellről, bicepsz állva rúddal, tricepsz lenyomás csigán vagy fekve homlokra engedés, hasprés, vádli.
2016. márc. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A mennyiséget lehagytam 4x8ismétlés a has kivételével
2016. márc. 19. 18:41
 3/9 A kérdező kommentje:
és az miért jobb ha rúdon van a súly evezés vagy bicepsz edzés közben, nem egykezes súlyzón?
2016. márc. 19. 19:01
 4/9 Cortez70 ***** válasza:
Az evezést én jobban érzem rúddal, de ez egyéni. Bicó mehet egykezessel is. Az áthúzás az nem kellene még teljes testnél és a tárogatást is hanyagolhatod eleinte, Erősödj meg nyomásban és jön a tömeg is.
2016. márc. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kezdésnek mennyi súlyt vegyek szerinted a 18kgomhoz?


Terembe nem fogok menni. Nem tudnék emberek között edzeni, megfelelőem koncentrálni

2016. márc. 19. 19:26
 6/9 Cortez70 ***** válasza:
Mindent annyival végezz ( kivéve vádli, csuklya,has, ott mehet magasabb ismétlésszám), amivel megy éppen 8-10 ismétlés a sorozatokban. Én itthon (de már teremben edzem) az egykezeseimet 60-60 kilóra is fel tudom pakolni.
2016. márc. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
és ebben mi a garancia, hogy lesz siker? bicepsznél például pont így vagyok a 15 kg-val. sőt azzal nem is megy a 8 ismétlés, amivel még ment azt hagytam, mert ugye nem erősödött a karom
2016. márc. 19. 20:16
 8/9 Cortez70 ***** válasza:
30 éve edzem, van kis tapasztalatom. Ez a garancia.
2016. márc. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez ígynem fog menni. Aki nem tud 150kg-al guggolni annak nincs laba. Ezt hogy fogod otthon kivitelezni kezisulyzoval? Guggolas, felhuzas nélkül meg nem lesz eros a torzsed. Ha pedig az nem eros akkor semmi se az.
2016. márc. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!